Home > Zdrowie > Jak zadbać o swój kręgosłup w trakcie pracy?

Jak zadbać o swój kręgosłup w trakcie pracy?

Praca przy biurku to codzienność dla większości Polaków. Obojętnie czy chodzi o home office, czy tradycyjne stanowisko w korporacji, każdy obciąża swój kręgosłup. Co ciekawe, to nie tylko kwestia wygodnego fotela oraz odpowiedniego sprzętu komputerowego, a w dużej mierze odpowiada za to dobór odpowiedniego blatu. Biurka biurowe powinny być pierwszym wyborem w takim przypadku.

Nie tylko względy zdrowotne

Bardzo często przestrzenie biurowe kojarzą się z wąskimi, ciasnymi i ciemnymi pokoikami, gdzie trudno mówić o jakimkolwiek komforcie pracy. W dzisiejszych czasach stawia się jednak dużo bardziej na kontakt bezpośredni, a przez to sprowadza do wyboru dużych biurek biurowych. Niskie przegródki zapewniają pewien poziom prywatności, a przy tym każdy ze współpracowników jest pod ręką. Jeżeli jednak postawiono na tradycyjny projekt, to są również inne możliwości. Wiele nowoczesnych mebli ma regulowaną wysokość blatu, co szczególnie pomoże osobom wyjątkowo niskim, jak i wyjątkowo wysokim. To taki mebel ma wpływ na zdrowie pleców, gdyż pozwoli zachować podstawowe standardy BHP. Wtedy można sobie pozwolić na większą dowolność w wyborze pozostałych akcesoriów.

Biurka biurowe dostępne są także w różnych rozmiarach. Lepiej wybrać krótszy blat, ale większą liczbę szuflad i szafek. Zapobiegnie to nienaturalnemu wyciąganiu się, by sięgnąć po coś leżącego na jego drugim końcu. Przy wyborze mebli do przestrzeni biurowej należy pamiętać o stonowanej kolorystyce, tak by nie rozpraszały podczas pracy, a także były uniwersalnie estetyczne.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + siedem =