Zakres szkolenia PPOŻ

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Zakres szkolenia PPOŻ
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na każdym przedsiębiorcy zatrudniającym ludzi spoczywa obowiązek przeprowadzenia dla nich szkolenia przeciwpożarowego. W jego trakcie uczą się, w jaki sposób prawidłowo postępować w razie zaistnienia groźnego pożaru. Jest to niezbędne w celu zminimalizowania zarówno strat o charakterze stricte materialnym, jak i skutków zdrowotnych. Jeśli prowadzimy firmę i interesują nas profesjonalne szkolenia ppoż Warszawa to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy podmiot specjalizujący się w tym zakresie.

Lista rzeczy do zapamiętania jest całkiem spora

Standardowe szkolenie przeciwpożarowe jest zawsze przeprowadzane przez inspektora ze stosownymi uprawnieniami – najczęściej jest to po prostu technik bądź inżynier pożarnictwa. Obejmuje w pierwszej kolejności przekazanie uczestnikom wiedzy na temat potencjalnych przyczyn pożaru (może to być choćby przeciążenie instalacji czy przypadkowe zaprószenie ognia) i tego, jak podjąć sprawną ewakuacją ludzi oraz opanować ogień. Poza tym osoby biorące udział w wydarzeniu zostają ogólnie zaznajomione z obsługą sprzętu gaśniczego, jego lokalizacją, drogami ewakuacji i szczegółowymi zasadami postępowania (obowiązkami spoczywającymi na nich w momencie zauważenia pożaru).

Istotna jest też kluczowa wiedza o rozprzestrzenianiu się ognia, najbardziej typowych powodach jego zaprószenia i głównych metodach zapobiegania. W niektórych zakładach pracy przeprowadzane są też szkolenia specjalistyczne, ale dotyczą one wyłącznie osób mających bezpośredni, codzienny kontakt z materiałami o charakterze łatwopalnym. Przeważnie przyjmują formę instruktażu albo seminarium.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o odzież z lnu?
Jak dbać o odzież z lnu?
Ubrania wykonane z naturalnego lnu od wielu lat goszczą w garderobach milionów ludzi na całym świecie. Mowa tutaj m.in. o […]
Polecamy