Home > Biznes i marketing > Zakres szkolenia PPOŻ

Zakres szkolenia PPOŻ

Na każdym przedsiębiorcy zatrudniającym ludzi spoczywa obowiązek przeprowadzenia dla nich szkolenia przeciwpożarowego. W jego trakcie uczą się, w jaki sposób prawidłowo postępować w razie zaistnienia groźnego pożaru. Jest to niezbędne w celu zminimalizowania zarówno strat o charakterze stricte materialnym, jak i skutków zdrowotnych. Jeśli prowadzimy firmę i interesują nas profesjonalne szkolenia ppoż Warszawa to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy podmiot specjalizujący się w tym zakresie.

Lista rzeczy do zapamiętania jest całkiem spora

Standardowe szkolenie przeciwpożarowe jest zawsze przeprowadzane przez inspektora ze stosownymi uprawnieniami – najczęściej jest to po prostu technik bądź inżynier pożarnictwa. Obejmuje w pierwszej kolejności przekazanie uczestnikom wiedzy na temat potencjalnych przyczyn pożaru (może to być choćby przeciążenie instalacji czy przypadkowe zaprószenie ognia) i tego, jak podjąć sprawną ewakuacją ludzi oraz opanować ogień. Poza tym osoby biorące udział w wydarzeniu zostają ogólnie zaznajomione z obsługą sprzętu gaśniczego, jego lokalizacją, drogami ewakuacji i szczegółowymi zasadami postępowania (obowiązkami spoczywającymi na nich w momencie zauważenia pożaru).

Istotna jest też kluczowa wiedza o rozprzestrzenianiu się ognia, najbardziej typowych powodach jego zaprószenia i głównych metodach zapobiegania. W niektórych zakładach pracy przeprowadzane są też szkolenia specjalistyczne, ale dotyczą one wyłącznie osób mających bezpośredni, codzienny kontakt z materiałami o charakterze łatwopalnym. Przeważnie przyjmują formę instruktażu albo seminarium.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + trzynaście =