Home > Zdrowie > Czy masaż wyszczuplający naprawdę działa?

Czy masaż wyszczuplający naprawdę działa?

Utrata wagi kojarzy się najczęściej z katorżniczymi dietami i ostrymi planami ćwiczeń fizycznych, w które po prostu nie możesz się zaangażować. Naukowcy zajmujący się spalaniem kalorii i redukcją tłuszczu wskazują, że masaże wyszczuplające mogą w znacznym stopniu pomóc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.

Jeśli marzysz o odchudzaniu bez stosowania suplementów diety, niesmacznych posiłków dietetycznych, drogiej siłowni i treningu, przeczytaj ten tekst do końca. Prawdopodobnie wypróbowałeś już różne metody odchudzania, takie jak pigułki, diety, zamienniki posiłków i prawdopodobnie wydałeś pieniądze w jakimś ośrodku odchudzania, gdzie za każdym razem byłeś zapewniany, że tym razem się uda. Brzmi znajomo? Masaż wyszczuplający korzysta z tradycyjnych technik masażu przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wspomagają spalanie złogów tłuszczu, które jest wysoce zależne od tempa metabolizmu, a także od tego, co wkłada się do własnego ciała podczas posiłków. Bez rygorystycznych ćwiczeń tętno nie wzrasta, a twój metabolizm nie przyśpiesza. Masaż wyszczuplający definiuje się jako zabieg polegający na pocieraniu lub ugniataniu mięśni, stosowany jest zarówno w celach medycznych, jak i terapeutycznych lub po prostu jako środek wspomagający relaksację. Istnieją różne rodzaje masażu wyszczuplającego. Jednym z nich jest połączenie akupunktury i nacisku. Ten rodzaj masażu jest bardzo skuteczny na kilka obszarów w naszym ciele może przyspieszyć przebieg utraty wagi. Inne rodzaje masaży odchudzających pomagających w usuwaniu dodatkowego tłuszczu przeprowadza się uderzając, stukając i stosując nieprzerwane tarcie, które powinno być wystarczająco mocne aby spalić tłuszcz.

Artykuł napisany we współpracy z LimfoMed – lubelskie centrum rehabilitacji i medycyny estetycznej.

Szukasz rehabilitacji neurologicznej? Sprawdź ofertę LimfoMed.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =