Home > Technologie & IT > Jak funkcjonalnie podłączyć urządzenie elektryczne w firmach?

Jak funkcjonalnie podłączyć urządzenie elektryczne w firmach?

Czasami w warunkach hali produkcyjnej istnieje potrzeba, by podłączyć jakieś nowe urządzenie bądź maszynę. Bywa jednak, że z braku miejsca trzeba je postawić tam, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do gniazdka elektrycznego. Zwyczajne przedłużacze nie zawsze wchodzą w grę, ponieważ maszyny potrafią mieć bardzo duży pobór prądu i trzeba je włączyć bezpośrednio w instalację. Co wtedy można zrobić?

Dodatkowe przyłącze

W takiej sytuacji jak powyżej, najczęściej konieczne jest doprowadzenie energii w nowe miejsce i założenie tam gniazda 230 V, lub siłowego 400 V, zależnie od podłączanego urządzenia. Tutaj przydadzą się przepusty kablowe przez ścianę, którymi będzie można bezproblemowo doprowadzić nawet grube przewody z pomieszczenia rozdzielni elektrycznej. Przepust taki dodatkowo pozwoli na zabezpieczenie fizyczne przewodów w otworze, ograniczy możliwość ich ocierania o ostre krawędzie muru, przetarcia się izolacji i wywołania zwarcia.

 

Usunięcie starej instalacji

Jeśli na miejscu istniała wcześniej instalacja przyłączeniowa o słabszej mocy i trzeba wykonać nową w jej miejsce, to najczęściej po starej zostają np. dawne otwory technologiczne. W takiej sytuacji najlepiej wykorzystać specjalne zaślepki, choćby takie jak tutaj: https://www.bhjanecki.pl/zaslepki-do-otworow-technologicznych-c-49.html. Zamurowywanie otworów nie jest bowiem najlepszym pomysłem, ponieważ zawsze mogą się one jeszcze przydać w przyszłości, na przykład po to, by przeprowadzić dodatkowe kabli, choćby teletechniczne.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 13 =