Jak funkcjonalnie podłączyć urządzenie elektryczne w firmach?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jak funkcjonalnie podłączyć urządzenie elektryczne w firmach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami w warunkach hali produkcyjnej istnieje potrzeba, by podłączyć jakieś nowe urządzenie bądź maszynę. Bywa jednak, że z braku miejsca trzeba je postawić tam, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do gniazdka elektrycznego. Zwyczajne przedłużacze nie zawsze wchodzą w grę, ponieważ maszyny potrafią mieć bardzo duży pobór prądu i trzeba je włączyć bezpośrednio w instalację. Co wtedy można zrobić?

Dodatkowe przyłącze

W takiej sytuacji jak powyżej, najczęściej konieczne jest doprowadzenie energii w nowe miejsce i założenie tam gniazda 230 V, lub siłowego 400 V, zależnie od podłączanego urządzenia. Tutaj przydadzą się przepusty kablowe przez ścianę, którymi będzie można bezproblemowo doprowadzić nawet grube przewody z pomieszczenia rozdzielni elektrycznej. Przepust taki dodatkowo pozwoli na zabezpieczenie fizyczne przewodów w otworze, ograniczy możliwość ich ocierania o ostre krawędzie muru, przetarcia się izolacji i wywołania zwarcia.

 

Usunięcie starej instalacji

Jeśli na miejscu istniała wcześniej instalacja przyłączeniowa o słabszej mocy i trzeba wykonać nową w jej miejsce, to najczęściej po starej zostają np. dawne otwory technologiczne. W takiej sytuacji najlepiej wykorzystać specjalne zaślepki, choćby takie jak tutaj: https://www.bhjanecki.pl/zaslepki-do-otworow-technologicznych-c-49.html. Zamurowywanie otworów nie jest bowiem najlepszym pomysłem, ponieważ zawsze mogą się one jeszcze przydać w przyszłości, na przykład po to, by przeprowadzić dodatkowe kabli, choćby teletechniczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy kurtyny ledowe zewnętrzne są długowieczne?
Czy kurtyny ledowe zewnętrzne są długowieczne?
Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Na początek należy upewnić się, że zasłony są wykonane z trwałej tkaniny. […]
Polecamy