Home > Zdrowie > Zwyrodnienie stawów – jak je leczyć?

Zwyrodnienie stawów – jak je leczyć?

Zwyrodnienie stawów to stan, który powoduje rozpad chrząstki w obrębie stawów. Kiedy to następuje, kości ocierają się o siebie i powodują ból i stan zapalny. Może również wystąpić obrzęk i sztywność.

Zwyrodnienie stawów może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej występuje u osób starszych. Może być ono spowodowane urazem lub nadmierną eksploatacją, jednak jego przyczyna jest często nieznana.

Co powoduje zwyrodnienie stawów?

Zwyrodnienie stawów jest naturalnym procesem, który pojawia się wraz z wiekiem. Dochodzi do niego na skutek zużycia chrząstki stawowej w naszych stawach. Z wiekiem nasz organizm traci zdolność do naprawy uszkodzonej chrząstki, więc nasze stawy stają się z czasem bardziej podatne na uszkodzenia i zużycie.

Utrata chrząstki powoduje ocieranie się kości o siebie w stawie, co może powodować obrzęk i ból. Im bardziej eksploatujesz swoje stawy, tym bardziej prawdopodobne jest, że ulegną one zwyrodnieniu – nawet jeśli obecnie masz zdrowe stawy.

Jak leczyć zwyrodnienie stawów?

Nie ma lekarstwa na zapalenie stawów, ale istnieje wiele sposobów na jego leczenie. Leczenie obejmuje leki, terapię fizyczną i operację. Terapia Orthokine to jeden ze skuteczniejszych sposobów. Znajdziesz ją na stronie https://orthokine.pl/. Leki mogą pomóc zmniejszyć ból, obrzęk i sztywność związane z zapaleniem stawów poprzez zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie. Fizykoterapia może być również pomocna w radzeniu sobie z objawami zapalenia stawów poprzez poprawę ruchomości i siły stawów.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − siedem =