Na czym polega cieniowanie brwi?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Na czym polega cieniowanie brwi?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny brwi cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To idealne rozwiązanie dla osób pragnących trwale poprawić wygląd swoich łuków brwiowych, a tym samym nadać twarzy charakteru i uwydatnić jej rysy. Naturalnie podkreślone brwi pogłębiają spojrzenie, podnoszą optycznie powiekę, a wyrazisty odcień włosków nadaje twarzy elegancki wygląd.

Rozmaite sposoby

Mnogość metod wykonania makijażu permanentnego nie powinna zniechęcać klientek. Dzięki temu dla każdej z nich można dopasować metodę idealną, dopasowaną do stanu naturalnych brwi, typu skóry czy oczekiwanego efektu. Każdy z zabiegów jest inwazyjny, ale całkowicie bezpieczny i higieniczny, o ile wykonuje go w profesjonalnym salonie przeszkolona kosmetyczka. Najpierw należy precyzyjnie wyrysować odpowiedni kształt łuku brwiowego przy pomocy specjalnej kredki lub nasączonej tuszem nici. Na tym etapie klientka może cały czas nadzorować pracę lingeristki, aby być jak najbardziej zadowolona z efektu końcowego. Następnie skórę należy znieczulić miejscowo, najczęściej przy pomocy maści lub kremu z lidokainą. Sam proces pigmentacji polega na wstrzykiwaniu przez jednorazowe igły barwnika tuż pod powierzchnią naskórka.

Najpopularniejsza metoda

Wśród wielu sposobów na idealny makijaż permanentny brwi cieniowanie cieszy się największą popularnością. Pozwala on na skorygowanie kształtu brwi i wyrównanie asymetrii. Makijaż imituje subtelny cień, podobny do tego, jaki można uzyskać używając cienia czy kredki do brwi. Dzięki temu efekt jest naturalny, trójwymiarowy. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które posiadają dużo włosków, ale są one przerzedzone lub obie brwi nie są symetryczne względem siebie. Po zabiegu efekt jest dużo ciemniejszy niż pożądany. Jest to celowe, gdyż wraz z łuszczeniem się skóry i gojeniem rany, które trwa kilka tygodni, odcień zblednie nawet o 50%. Podczas tego procesu wymagana jest odpowiednia pielęgnacja, a następnie wizyta korekcyjna, która pozwoli wyrównać efekt końcowy i uzupełnić ewentualne braki koloru. Rezultat utrzymuje się nawet kilka lat.

Dla osób, które mają wyjątkowo przerzedzone włoski na łuku brwiowym lub takich, które całkowicie je utraciły na skutek choroby lub niewłaściwej pielęgnacji, poleca się z kolei połączenie dwóch sposobów wykonywania makijażu permanentnego. Zwłaszcza w przypadku całkowitego braku brwi metoda hybrydowa sprawdzi się doskonale. To kompilacja metody włoskowej ze wspomnianą wyżej metodą cienia. W pierwszym etapie lingeristka pigmentuje na skórze pojedyncze linie, które mają imitować naturalne włoski. Ich grubość i kształt decydują o naturalności efektu końcowego. Następnie wprowadza pigment pomiędzy włoskami, który ma za zadanie stworzyć subtelny półcień. Dzięki połączeniu tych dwóch metod nawet u osób całkowicie pozbawionych łuków brwiowych można uzyskać spektakularny efekt, w którym na pierwszy rzut oka nie widać ingerencji kosmetyczki. Brwi nie są płaskie, mają trójwymiarowy efekt, dopasowany do rysów twarzy kształt oraz naturalny odcień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co daje studium policealne
Co daje studium policealne
Kierunki medyczne niezmiennie cieszą się dobrą renomą i sporym zainteresowaniem. W Polsce jeszcze przez wiele lat będzie utrzymywało się duże […]
Polecamy