Dieta dr Budwig – na czym polega, kto powinien ją stosować?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Dieta dr Budwig – na czym polega, kto powinien ją stosować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta stworzona kilkadziesiąt lat temu przez dr Budwig jest remedium na choroby cywilizacyjne, siejące dziś spustoszenie wśród ludzi. Jej twórczyni pragnęła pomóc osobom zmagającym się z rakiem i przewlekłymi schorzeniami, których źródłem jest w dużej mierze niezdrowy styl życia. Filarem zaleceń dr Budwig jest usunięcie z diety złych tłuszczów i zastąpienie ich zdrowymi, takimi jak np. omega-3. Dieta ta pozwala oczyścić organizm i usprawnić pracę poszczególnych narządów, ułatwiając profilaktykę i powrót do zdrowia.

Olej lniany – podstawa diety i źródło zdrowych kwasów tłuszczowych

Kluczem do sukcesu jest spożywanie odpowiednich tłuszczy, na których czele stoi olej lniany tłoczony na zimno. Z zasady eliminuje się mięso (szczególnie z hodowli przemysłowych) i wędliny, gdyż zawierają one wiele niezdrowych składników. Można jednak jeść ryby. W ramach diety nie należy spożywać margaryn, mixów, masła i olejów rafinowanych. Podstawę żywienia stanowi pasta z oleju lnianego i chudego twarogu. Zaleca się również codzienne przyjmowanie w porze śniadania dwóch łyżek świeżo zmielonego siemienia lnianego z łyżeczką miodu, a także wprowadzenie do diety drożdży piekarskich i produktów fermentacji mlekowej. Bardzo ważne jest jedzenie posiłków świeżych, przygotowywanych na bieżąco i spożywanych regularnie, o stałych porach. Wyklucza się również cukier, słodycze, białe pieczywo i wszystko, co zawiera konserwanty, ulepszacze i barwniki.

Schorzenia, których leczenie wspomaga dieta dr Budwig

Jest to dieta przeciwnowotworowa, a także zalecana osobom z otłuszczeniem wątroby, chorobami układu naczyniowego i przewodu pokarmowego, z problemami skórnymi, otyłością i zespołem metabolicznym. Ten sposób żywienia jest też polecany ludziom chorującym na depresję i mającym problemy z pamięcią. Co ciekawe, ważnym elementem terapii jest codzienne wystawianie się przez około pół godziny na działanie promieni słonecznych. Zwiększa to wytwarzanie w organizmie witaminy D i poprawia pracę układu odpornościowego, co chroni organizm przed poważnymi chorobami, z nowotworami na czele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki prezent można wręczyć miłośnikowi antyków?
Jaki prezent można wręczyć miłośnikowi antyków?
Dla bliskich naszemu sercu osób staramy się skrupulatnie wybierać prezenty na różne okazje. Jeżeli znane są nam zainteresowania i pasje […]
Polecamy