Home > Zdrowie > Jak poradzić sobie z łysieniem?

Jak poradzić sobie z łysieniem?

Posiadanie włosów dla większości ludzi, zwłaszcza młodych, nie jest czymś szczególnie wartościowym. Niestety doceniamy je dopiero w momencie, kiedy zaczyna nam ich ubywać, czyli następuje proces łysienia. Ma on wiele przyczyn i może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć. Ubytki włosów mogą stać się poważnym kompleksem i odebrać pewność siebie. Jednak łysienie nie musi odbierać radości i zmuszać do rezygnacji z życia towarzyskiego. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z nim jest zakrycie braków w owłosieniu. W tym celu do wyboru mamy różnego rodzaju nakrycia głowy np. peruki, tupety czy treski. Są one najczęściej wykonane z materiału naturalnego lub syntetycznego, mają różną długość i kolor, dzięki czemu można dopasować je do własnych potrzeb i nie wyglądają sztucznie.

Specjalistyczna pomoc

W niektórych przypadkach proces łysienie można całkowicie zatrzymać lub przynajmniej spowolnić. Ważna jest jednak konkretna przyczyna tego stanu, bo to od niej zależy jakie działania należy podjąć. Kiedy więc zauważymy niepokojące objawy, takie jak np. osłabienie kondycji włosów lub ich wypadanie nie warto zwlekać ze skorzystaniem ze specjalistycznej pomocy. Należy w tym celu skonsultować swój problem z trychologiem poznań, który przeprowadzi dokładny wywiad oraz badania. Dzięki temu możliwe będzie zastosowanie odpowiedniej kuracji czy zabiegu oraz ewentualne dokonanie zmian w dotychczasowym trybie życia, np. unikanie stresu, modyfikacja diety czy zmiana kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 15 =