Jak poradzić sobie z łysieniem?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Jak poradzić sobie z łysieniem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie włosów dla większości ludzi, zwłaszcza młodych, nie jest czymś szczególnie wartościowym. Niestety doceniamy je dopiero w momencie, kiedy zaczyna nam ich ubywać, czyli następuje proces łysienia. Ma on wiele przyczyn i może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć. Ubytki włosów mogą stać się poważnym kompleksem i odebrać pewność siebie. Jednak łysienie nie musi odbierać radości i zmuszać do rezygnacji z życia towarzyskiego. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z nim jest zakrycie braków w owłosieniu. W tym celu do wyboru mamy różnego rodzaju nakrycia głowy np. peruki, tupety czy treski. Są one najczęściej wykonane z materiału naturalnego lub syntetycznego, mają różną długość i kolor, dzięki czemu można dopasować je do własnych potrzeb i nie wyglądają sztucznie.

Specjalistyczna pomoc

W niektórych przypadkach proces łysienie można całkowicie zatrzymać lub przynajmniej spowolnić. Ważna jest jednak konkretna przyczyna tego stanu, bo to od niej zależy jakie działania należy podjąć. Kiedy więc zauważymy niepokojące objawy, takie jak np. osłabienie kondycji włosów lub ich wypadanie nie warto zwlekać ze skorzystaniem ze specjalistycznej pomocy. Należy w tym celu skonsultować swój problem z trychologiem poznań, który przeprowadzi dokładny wywiad oraz badania. Dzięki temu możliwe będzie zastosowanie odpowiedniej kuracji czy zabiegu oraz ewentualne dokonanie zmian w dotychczasowym trybie życia, np. unikanie stresu, modyfikacja diety czy zmiana kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym należy pamiętać przy remoncie mieszkania?
O czym należy pamiętać przy remoncie mieszkania?
Nasze mieszkanie to najważniejsza przestrzeń. W końcu to w nim spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Z tego powodu warto […]
Polecamy