Home > Life & Style > Jak wybrać odpowiednie buty na snowboard?

Jak wybrać odpowiednie buty na snowboard?

Perfekcyjnie dopasowane oraz wygodne obuwie snowboardowe gwarantuje doskonałą kontrolę nad deską i ogranicza do minimum ryzyko kontuzji czy wypadku. Ponadto zapewnia dużą przyjemność z jazdy, chroniąc stopy przed pęcherzami i otarciami. Dlatego też warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiedniego modelu, zwłaszcza jeśli stawiamy swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Na szczególną uwagę zasługują buty snowboardowe marki burton, ponieważ producent ten jest znany i ceniony na całym świecie ze względu na wysoką jakość wykonania swoich wyrobów.

Nie tylko płeć ma znaczenie

Przy wyborze butów do snowboardu spore znaczenie ma oczywiście płeć danej osoby. Podział ten ma bowiem bezpośrednie przełożenie zarówno na rozmiary, jak i wygląd ogólny czy kolorystykę. Poza tym damskie i męskie buty różnią się wkładką wewnętrzną, co jest spowodowane różną budową anatomiczną stopy. Kolejnym kryterium jest twardość obuwia (tzw. flex), uzależniona od stylu jazdy, umiejętności i miejsca, w którym najczęściej uprawiamy omawiany sport. Producenci zazwyczaj podają ten parametr w skali od 1 do 10, gdzie 10 to buty zadecydowanie najtwardsze. Pamiętajmy o tym, że im wyższa jest ta wartość, tym większa responsywność deski, a tym samym bardziej precyzyjna jazda, wymagająca właściwej techniki. Miękkie modele są zatem optymalnym wyborem dla początkujących, a twarde dla profesjonalistów i osób doświadczonych (halr-pipe, all-mountain i jazda poza trasami). Ostatnim istotnym czynnikiem jest system sznurowania. Najlepiej zdecydować się na tradycyjne sznurowadła ze specjalnymi haczykami w górnej części buta, gdyż są niezawodne i dają możliwość jego zdjęcia na dowolnej wysokości. Początkującym zaleca się natomiast wersje z ekspresowym systemem sznurowania (BOA). Jeśli chodzi o koszt butów na snowboard cena wynosi od 300 do nawet 2000 złotych, w zależności od marki i zaawansowania konstrukcji.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 8 =