Dlaczego warto spożywać żywność bezglutenową?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Dlaczego warto spożywać żywność bezglutenową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gluten jest białkiem występującym w pszenicy, jęczmieniu i życie. Większość ludzi, którzy nie tolerują glutenu lub mają celiakię, nie może go strawić. Kiedy go jedzą, ich ciała nie rozkładają go prawidłowo. Powoduje to uszkodzenie jelita cienkiego, co prowadzi do niedoborów składników odżywczych.

Czym jest celiakia?

Celiakia jest zaburzeniem autoimmunologicznym, które powoduje reakcję immunologiczną w przewodzie pokarmowym, gdy gluten jest spożywany. Osoby z celiakią doświadczają objawów takich jak biegunka i nudności po spożyciu pokarmów zawierających gluten. Mogą również doświadczyć utraty wagi i niedożywienia z powodu złego wchłaniania składników odżywczych z pożywienia.

Nietolerancja glutenu

Nietolerancja glutenu różni się od celiakii, ponieważ nie wiąże się z reakcją układu odpornościowego, która uszkadza jelito cienkie. Nietolerancja glutenu może powodować objawy, takie jak ból brzucha i wzdęcia po spożyciu pokarmów zawierających gluten, ale nie dochodzi do uszkodzenia przewodu pokarmowego, jak to ma miejsce w przypadku celiakii. osoby z nietolerancją glutenu mogą tego uniknąć spożywając żywność bezglutenową, którą można kupić chociażby na stronie bezgluten.pl.

Dlaczego warto spożywać żywność bezglutenową?

Wykazano, że dieta bezglutenowa pomaga osobom z celiakią radzić sobie z objawami i znacznie poprawić jakość życia. W rzeczywistości wielu lekarzy zaleca dietę bezglutenową dla wszystkich pacjentów, którzy mają objawy związane z celiakią, nawet jeśli nie zostali jeszcze zdiagnozowani. Niektórzy eksperci twierdzą, że że diety bezglutenowe mogą również pomóc osobom, które nie mają celiakii, w zarządzaniu objawami, takimi jak ból brzucha i wzdęcia. Osoby z nietolerancją glutenu mogą doświadczyć tych objawów po spożyciu pokarmów zawierających gluten.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastosowanie ekranów wewnętrznych
Wyświetlanie reklam na ekranach czy też telebimach jest doskonałym sposobem na dotarcie ze swoją ofertą do klienta. Ekrany można stosować […]
Polecamy