Jak przygotować kawę niczym z najlepszej kawiarni?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak przygotować kawę niczym z najlepszej kawiarni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nic nie pobudza tak, jak filiżanka pysznej kawy wypita nad ranem. Przygotowanie jej wcale nie musi być trudne, wymaga jednak pewnej wiedzy i odpowiedniego sprzętu. Warto poznać kilka cennych wskazówek, by móc zaimponować gościom, jak i samemu cieszyć się smakiem kawy jak z najlepszej kawiarni. 

Jak odpowiednio zaparzyć kawę?

Żeby cieszyć się z najlepszej jakościowo kawy, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Oto one:

– najlepszą kawą będzie ta świeżo zmielona na dosyć grube ziarna,

– temperatura wody powinna wynosić pomiędzy 92 a 96 stopniami Celsjusza,

– na 100 mililitrów gorącej wody powinno przypadać około 6 gramów kawy.

Jakie urządzenia należą do must-have baristy?

Do zaparzenia idealnej kawy wcale nie potrzeba drogiego ekspresu. Wystarczy tylko kilka podstawowych akcesoriów. Ważny jest dobrej jakości młynek do mielenia. Posiadając go można, praktycznie od razu, podjąć próbę przygotowania smacznej kawy. Kolejnym niezbędnym produktem jest zaparzacz, który wytworzy odpowiednie ciśnienie przy jej parzeniu. O wyborze filtrów decydują głównie indywidualne preferencje, każdy filtr sprawdzi się dobrze. Nie należy jednak zapominać o przepłukaniu go wcześniej wrzątkiem w celu pozbycia się posmaku papieru. Najważniejsze w całym procesie są jednak dobre ziarna kawy. To one odgrywają pierwsze skrzypce, dlatego przy ich wyborze należy zastanowić się najdłużej. Gwarancję dokonania odpowiedniego wyboru, przy zakupie każdego z tych produktów, zwiększa nabycie ich w przystosowanym do tego sklepie. Należy do nich na przykład https://labuna.pl/. Można uzyskać tam odpowiedzi na nurtujące pytania oraz pomoc w dobraniu produktu do potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy regały na opony czymś się różnią?
Czy regały na opony czymś się różnią?
Regały to doskonały sposób na uporządkowanie przestrzeni w pomieszczeniu gospodarczym, warsztacie, czy też garażu. Na półkach możemy poukładać mnóstwo mniejszych […]
Polecamy