Jakie zalety mają lampy ścienne?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jakie zalety mają lampy ścienne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobierając oświetlenie, musimy zdecydować, gdzie umieścić źródła światła i wybór często pada na ściany. Jakie plusy ma takie rozwiązanie?

Design i wpisanie się w element wystroju

We współczesnych, tworzonych według najnowszych trendów mieszkaniach oraz domach, dużą popularnością cieszą się stylowe lampy ścienne. Są nie tylko praktyczne, ale przygotowywane także pod kątem dopasowania do nowoczesnych wnętrz, zatem świetnie odnajdują się jako część wystroju. Światło emitowane z bocznych stref pokoju nadaje też pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i może posłużyć wywieraniu określonych efektów świetlnych, zwłaszcza przy wykorzystaniu innego zabarwienia niż standardowe, jak choćby granatowego. Można je wtedy umieścić w dolnej bądź górnej części ściany, by stanowiły dodatek do głównego oświetlenia, a dadzą z pewnością oszałamiające efekty wizualne. Takie rozwiązania stanowią doskonały sposób na unikalny element wystroju naszego salonu.

Funkcjonalność

Oczywiście lampy na ścianę nie muszą być tylko elementem dekoracji, bowiem mogą też być bardzo praktyczne. Należy zacząć od tego, że w przeciwieństwie do lamp stojących nie zabierają żadnej cennej przestrzeni. Jednocześnie można dzięki nim umiejętnie rozłożyć akcenty oświetlenia w pokoju. Na przykład można zdecydować się na pozostawienie jednej strony bardziej przyciemnionej, gdy planujemy postawić tam telewizor i chcemy zwiększyć komfort oglądania. Tego typu lampy doskonale sprawdzają się także jako dodatkowe źródło światła w kąciku do czytania, który wyznaczymy sobie w sypialni czy też gabinecie.

Wiele funkcjonalnych lamp do każdego pomieszczenia w domu można znaleźć na  http://perffecto.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wybór zestawy wypoczynkowego – na co trzeba zwracać uwagę?
Wybór zestawy wypoczynkowego – na co trzeba zwracać uwagę?
Urządzając pokój dzienny, praktycznie każda osoba decyduje się na zakup zestawu wypoczynkowego. Standardowo taki zestaw to kanapa i fotele, jednak […]
Polecamy