Home > Dom i ogrodnictwo > Jakie zalety mają lampy ścienne?

Jakie zalety mają lampy ścienne?

Dobierając oświetlenie, musimy zdecydować, gdzie umieścić źródła światła i wybór często pada na ściany. Jakie plusy ma takie rozwiązanie?

Design i wpisanie się w element wystroju

We współczesnych, tworzonych według najnowszych trendów mieszkaniach oraz domach, dużą popularnością cieszą się stylowe lampy ścienne. Są nie tylko praktyczne, ale przygotowywane także pod kątem dopasowania do nowoczesnych wnętrz, zatem świetnie odnajdują się jako część wystroju. Światło emitowane z bocznych stref pokoju nadaje też pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i może posłużyć wywieraniu określonych efektów świetlnych, zwłaszcza przy wykorzystaniu innego zabarwienia niż standardowe, jak choćby granatowego. Można je wtedy umieścić w dolnej bądź górnej części ściany, by stanowiły dodatek do głównego oświetlenia, a dadzą z pewnością oszałamiające efekty wizualne. Takie rozwiązania stanowią doskonały sposób na unikalny element wystroju naszego salonu.

Funkcjonalność

Oczywiście lampy na ścianę nie muszą być tylko elementem dekoracji, bowiem mogą też być bardzo praktyczne. Należy zacząć od tego, że w przeciwieństwie do lamp stojących nie zabierają żadnej cennej przestrzeni. Jednocześnie można dzięki nim umiejętnie rozłożyć akcenty oświetlenia w pokoju. Na przykład można zdecydować się na pozostawienie jednej strony bardziej przyciemnionej, gdy planujemy postawić tam telewizor i chcemy zwiększyć komfort oglądania. Tego typu lampy doskonale sprawdzają się także jako dodatkowe źródło światła w kąciku do czytania, który wyznaczymy sobie w sypialni czy też gabinecie.

Wiele funkcjonalnych lamp do każdego pomieszczenia w domu można znaleźć na  http://perffecto.pl/.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − cztery =