Jak sprawdzić jakość peruki?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak sprawdzić jakość peruki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Peruki to nakrycia głowy noszone często przez osoby, które nadmiernie łysieją lub chorują na raka. Poza tym stanowią one świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy priorytetem jest szybka zmiana wyglądu. Największą popularnością cieszą się oczywiście peruki damskie naturalne, stworzone z włosów słowiańskich, indyjskich, włoskich albo chińskich. Przed zakupem konkretnego egzemplarza warto zawsze zweryfikować jego jakość. 

Efekt połysku to nie jedyna pożądana cecha

W celu nabycia dobrej peruki, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, czy delikatnie się błyszczy. Jeśli nie, to najprawdopodobniej została wykonana z tanich włókien syntetycznych. Matowa i jednocześnie sucha struktura zastosowanych włosów powinna nas od razu skłonić do rezygnacji z wydania pieniędzy. Kolejny istotny element świadczący o wysokiej jakości peruki to solidne mocowanie do czepka, perfekcyjnie utrzymujące wszystkie pasma w trakcie zakładania oraz zdejmowania konstrukcji z głowy. Pamiętajmy też, aby czepek pod żadnym pozorem nie prześwitywał spomiędzy włosów, bo wygląda to wyjątkowo nieestetycznie. Dwa ostatnie czynniki motywujące do zakupu to podatność na modelowanie (łącznie z farbowaniem i falowaniem lokówką) oraz ładne docięcie do kształtu i rozmiaru twarzy. Najlepsze peruki są dostępne w specjalistycznych sklepach stacjonarnych i internetowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakiego typu torebka sprawdzi się podczas szykownej imprezy?
Jakiego typu torebka sprawdzi się podczas szykownej imprezy?
Przygotowania do szykownej imprezy zazwyczaj obejmują bardzo wiele elementów. Należy zadbać o piękną kreację, ułożenie włosów, a także o wysokiej […]
Polecamy