Home > Life & Style > Jak sprawdzić jakość peruki?

Jak sprawdzić jakość peruki?

Peruki to nakrycia głowy noszone często przez osoby, które nadmiernie łysieją lub chorują na raka. Poza tym stanowią one świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy priorytetem jest szybka zmiana wyglądu. Największą popularnością cieszą się oczywiście peruki damskie naturalne, stworzone z włosów słowiańskich, indyjskich, włoskich albo chińskich. Przed zakupem konkretnego egzemplarza warto zawsze zweryfikować jego jakość. 

Efekt połysku to nie jedyna pożądana cecha

W celu nabycia dobrej peruki, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, czy delikatnie się błyszczy. Jeśli nie, to najprawdopodobniej została wykonana z tanich włókien syntetycznych. Matowa i jednocześnie sucha struktura zastosowanych włosów powinna nas od razu skłonić do rezygnacji z wydania pieniędzy. Kolejny istotny element świadczący o wysokiej jakości peruki to solidne mocowanie do czepka, perfekcyjnie utrzymujące wszystkie pasma w trakcie zakładania oraz zdejmowania konstrukcji z głowy. Pamiętajmy też, aby czepek pod żadnym pozorem nie prześwitywał spomiędzy włosów, bo wygląda to wyjątkowo nieestetycznie. Dwa ostatnie czynniki motywujące do zakupu to podatność na modelowanie (łącznie z farbowaniem i falowaniem lokówką) oraz ładne docięcie do kształtu i rozmiaru twarzy. Najlepsze peruki są dostępne w specjalistycznych sklepach stacjonarnych i internetowych.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 10 =