Dobór koloru koszuli do okazji

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Dobór koloru koszuli do okazji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się na imprezę firmową, wesele, spotkanie towarzyskie czy też meeting z partnerami, należy wiedzieć nie tylko, jak się zachować, ale także jak się ubrać. Nasz wygląd jest bowiem pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę spotykające nas osoby. Jak zatem wypaść dobrze w każdej sytuacji? Pomoże nam w tym umiejętne dobieranie kolorów koszul w zależności od danej sytuacji.

Przyjęcia okolicznościowe

Imprezy ze znajomymi i śluby to jedne z okazji, które dają nam dość duże pole do popisu – możemy z łatwością wybrnąć z dość żywych połączeń kolorystycznych, na które na co dzień nigdy byśmy się nie zdecydowali. Koszula ślubna w odcieniach różu, zieleni czy czerwieni pod ciemną marynarką prezentuje się świetnie, doskonale pasuje także do czarnych garniturowych spodni. W tego typu sytuacjach wybranie koloru koszuli nie powinno zatem spędzać nam snu z powiek.

Spotkanie

Firmowe spotkania, ważne konferencje czy meetingi to sytuacje, w których musimy wyglądać nie tylko schludnie, ale także profesjonalnie. Dlatego najczęściej decydujemy się na białe koszule, które świetnie pasują do większości typów spodni, nawet tych bardziej casualowych. Jednak koszula szara czy granatowa także sprawdzi się dobrze, zwłaszcza do spodni garniturowych w ciemnych barwach. Warto wtedy unikać zbyt rzucających się w oczy połączeń, dlatego nawet łososiowa góra bądź zbyt wyróżniające się krawaty. Wszystkie tego typu elementy mogą zbyt mocno zwracać na siebie uwagę i odwracać uwagę od całości.

W doborze koszuli do sytuacji najważniejsze jest kierowanie się wrażeniem, jakie chcemy zrobić. Jeśli możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, jak przy spotkaniach towarzyskich czy imprezach, żywe kolory są jak najbardziej wskazane. Jednak oficjalne meetingi wymagają dużo bardziej stonowanej kolorystyki, jak szarości, biele czy czernie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praca dyplomowa – z jakich pomocy warto skorzystać?
Praca dyplomowa – z jakich pomocy warto skorzystać?
Studia to okres intensywnej nauki, której zwieńczeniem jest praca dyplomowa. Może to być praca licencjacka lub inżynierska w zależności do […]
Polecamy