Czy wypada dawać alkohol w prezencie urodzinowym?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Czy wypada dawać alkohol w prezencie urodzinowym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ryzykowny prezent

Zakup alkoholu, zwłaszcza takiego z górnej półki, wiąże się niekiedy z wydaniem w sklepie nawet kilkuset złotych. Z tego powodu można pomyśleć, że wręczenie komuś butelki whisky czy wina to bardzo miły gest, ponieważ upominki tego typu mają zazwyczaj dużą wartość i mogą świadczyć o przywiązaniu darczyńcy do obdarowywanego. Warto jednak pamiętać o tym, że alkohol nie sprawdzi się dobrze w charakterze prezentu we wszystkich możliwych sytuacjach. Różnego rodzaju trunki tradycyjnie kojarzone są z pewnymi szczególnymi uroczystościami, takimi jak ślub czy podziękowanie dla dobrego znajomego. Dobrym pomysłem może się również okazać wręczenie komuś butelki wódki, zakupionej na przykład na witrynie https://www.foczkaalkohole.pl/produkt/finlandia-0-5l/, z okazji urodzin. Aby uniknąć towarzyskiej wpadki, warto jednak przestrzegać pewnych prostych zasad. 

Kiedy wypada? 

Generalnie wręczenie komuś alkoholu z okazji urodzin wydaje się świetnym pomysłem, czasami trzeba być jednak ostrożnym. Niedopuszczalne jest zrobienie takiego prezentu osobie niepełnoletniej, która zgodnie z prawem nie może spożywać substancji tego typu. Sytuacja zmienia się jednak w przypadku świętowania np. osiemnastki, kiedy nastolatek symbolicznie przechodzi z okresu dzieciństwa w dorosłość. Z whisky, likieru czy wódki na pewno ucieszą się koneserzy wszelkich trunków, takim jubilatom napoje wysokoprocentowe można kupować w ciemno. Jeżeli jednak idzie się do kogoś na imprezę urodzinową, a nie ma się pewności, czy dana osoba nie jest np. abstynentem, warto wcześniej zdobyć taką informację, by uniknąć zaskoczenia i nieprzyjemności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drukarnia – czym się zajmuje, oprócz druku książek?
Drukarnia – czym się zajmuje, oprócz druku książek?
Od wielu lat głównym materiałem, na którym drukowane są rozmaite treści jest papier. To właśnie ten surowiec zdominował rynek poligraficzny. […]
Polecamy