Home > Zdrowie > Do kogo się udać w razie problemów z układem oddechowym?

Do kogo się udać w razie problemów z układem oddechowym?

Problemy z układem oddechowym bywają na tyle duże, że nie wystarczy już lekarz rodzinny. Gałęzią nauki, która zajmuje się tym w sposób specjalistyczny jest pulmonologia. Czym dokładnie zajmuje się pulmonolog i w jakich przypadkach warto się do niego udać?

Czym zajmuje się pulmonolog? 

Pulmonolog posiada dużą wiedzę z zakresu problemów z układem oddechowym. Znacznie większą niż w przypadku lekarza rodzinnego. Jeżeli pacjent ma uczucie znacznego ucisku w klatce piersiowej lub duszności – powinien od razu udać się do pulmonologa. Warto poszukać specjalistów na stronach internetowych takich jak między innymi https://imedica.com.pl/pulmonologia/. Udostępniają oni bardzo szybko diagnostykę i szybko określą czego skutkiem jest przewlekły i powtarzający się kaszel. 

W jakich przypadkach udać się do pulmonologa?  

Do pulmonologa należy się udać w przypadku długotrwałych problemów z oddychaniem. Mowa tu między innymi o astmie. Bardzo często zdarza się również przewlekła obturacyjna choroba płuc, w skrócie POChP. Mnóstwo osób ma także problemy mukowiscydozą, której pochodzenie czysto genetyczne. Problemy z układem oddechowym mogą się brać z przyczyn zewnętrznych, przykładem może być pylica wśród górników. Pulmonologia zajmuje się nawet tak poważnymi przypadkami chorób jak gruźlica.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − siedem =