Do kogo się udać w razie problemów z układem oddechowym?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Do kogo się udać w razie problemów z układem oddechowym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z układem oddechowym bywają na tyle duże, że nie wystarczy już lekarz rodzinny. Gałęzią nauki, która zajmuje się tym w sposób specjalistyczny jest pulmonologia. Czym dokładnie zajmuje się pulmonolog i w jakich przypadkach warto się do niego udać?

Czym zajmuje się pulmonolog? 

Pulmonolog posiada dużą wiedzę z zakresu problemów z układem oddechowym. Znacznie większą niż w przypadku lekarza rodzinnego. Jeżeli pacjent ma uczucie znacznego ucisku w klatce piersiowej lub duszności – powinien od razu udać się do pulmonologa. Warto poszukać specjalistów na stronach internetowych takich jak między innymi https://imedica.com.pl/pulmonologia/. Udostępniają oni bardzo szybko diagnostykę i szybko określą czego skutkiem jest przewlekły i powtarzający się kaszel. 

W jakich przypadkach udać się do pulmonologa?  

Do pulmonologa należy się udać w przypadku długotrwałych problemów z oddychaniem. Mowa tu między innymi o astmie. Bardzo często zdarza się również przewlekła obturacyjna choroba płuc, w skrócie POChP. Mnóstwo osób ma także problemy mukowiscydozą, której pochodzenie czysto genetyczne. Problemy z układem oddechowym mogą się brać z przyczyn zewnętrznych, przykładem może być pylica wśród górników. Pulmonologia zajmuje się nawet tak poważnymi przypadkami chorób jak gruźlica.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służą tasiemki samoprzylepne?
Do czego służą tasiemki samoprzylepne?
Taśma samoprzylepna kojarzy nam się przede wszystkim z tą, którą stosujemy do łączenia ze sobą kartek papieru. W przemyśle produkty […]
Polecamy