Home > Zdrowie > Naturalny krem pod oczy – czyli jaki?

Naturalny krem pod oczy – czyli jaki?

Niejeden naturalny krem pod oczy dostępny jest w sprzedaży, jednak który jest naprawdę naturalny? Bardzo często kremy naturalne są wyłącznie z nazwy, a druga strona etykiety ukrywa obecność składników, których pod żadnym pozorem nie chcielibyśmy na naszej skórze.

Chemii mówimy NIE

Najlepszy naturalny krem pod oczy to produkt zawierający wyłącznie naturalne składniki. Ważne jest, aby wybrać krem pod oczy o składzie, który nie będzie powodował podrażnień wrażliwej skóry wokół oczu. Aby osiągnąć taki efekt, przed zakupem kosmetyku należy dokładnie zapoznać się z jego składem.

Głównymi składnikami naturalnych kremów pod oczy są:

  • Ekstrakt z aloesu – roślina ta od tysięcy lat jest wykorzystywana jako roślina lecznicza i produkt kosmetyczny. Działa łagodząco na podrażnioną skórę i pomaga usunąć opuchliznę pod oczami;
  • Olej jojoba – ten olej roślinny jest bogaty w witaminy A i E, które pomagają nawilżyć suchą skórę;
  • Olej kokosowy – jego właściwości antybakteryjne pozwalają mu zwalczać infekcje;
  • Masło Shea – masło to zawiera witaminy A i E, które wzmacniają system odpornościowy komórek skóry;
  • Olej z dzikiej róży – dzięki wysokiej zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych, olej z dzikiej róży ma właściwości przeciwzapalne;

Której witaminy potrzebuje skóra?

Witamina C – ta witamina, którą zawiera każdy naturalny krem pod oczy. Pomaga zintensyfikować produkcję kolagenu, który utrzymuje skórę jędrną i elastyczną. Witamina C zmniejsza również zmarszczki i drobne linie wokół oczu, stymulując produkcję kolagenu w organizmie poprzez enzym zwany oksydazą lizylową (LOX). Badania pokazują, że stosowanie miejscowe witaminy C dwa razy dziennie może zmniejszyć drobne linie wokół oczu o 25% w ciągu zaledwie 12 tygodni!

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + siedem =