Home > Zdrowie > Nie wiesz ile tracisz, nie pijąc zielonej herbaty!

Nie wiesz ile tracisz, nie pijąc zielonej herbaty!

Nadszedł czas, aby wyuczyć w sobie nawyk picia zielonej herbaty. Korzyści z picia zielonej herbaty są liczne, a poniżej znajdziecie kilka najważniejszych.

Przede wszystkim zdrowie

Zielona herbata może obniżyć ryzyko chorób serca. Bogata jest we flawonoidy zwane katechinami, które okazały się obniżać poziom cholesterolu i ciśnienia krwi. Badanie opublikowane w Journal of Nutrition wykazało, że te flawonoidy mogą również pomóc w zapobieganiu utlenianiu złego cholesterolu LDL, co zwiększa prawdopodobieństwo odkładania się płytek w tętnicach i prowadzi do chorób układu krążenia.

Naukowcy uważają, że ten efekt przeciwutleniający może stanowić aż 30 procent efektów ochronnych obserwowanych w niektórych badaniach – https://ha-herbatykawy.pl/pl/c/Herbaty-zielone/32.

Pozwoli pozbyć się zbędnych kalorii

Zielona herbata zwiększa tempo spalania kalorii i pomaga zapobiegać przyrostowi masy ciała. Wcześniej przytoczone badanie wykazało również, że mężczyźni, którzy spożywali 2-3 filiżanki zielonej herbaty dziennie mieli 4-procentowy wzrost spoczynkowego tempa metabolizmu w porównaniu z tymi, którzy nie pili zielonej herbaty w ogóle.

Popularna na całym świecie

Ten rodzaj herbaty jest bardzo popularnym napojem we wszystkich regionach geograficznych, zwłaszcza jednak w Azji. Stwierdzono ponadto, że zielona herbata wspomaga pracę mózgu oraz uaktywnia efekt „odmładzania organizmu”.

Wytwarzana z liści Camellia sinensis var. sinensis, rośliny pochodzącej z Chin. Liście są suszone i zwijane w małe granulki, które określamy herbatą właśnie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =