Home > Zdrowie > Jak skutecznie oczyścić twarz z zaskórników?

Jak skutecznie oczyścić twarz z zaskórników?

Zaskórniki to małe, otwarte zaskórniki skóry, które pojawiają się na powierzchni jak drobne kropki. Są one spowodowane nadmiarem oleju i martwych komórek skóry zatykających pory. Zaskórniki nie są poważną dolegliwością, ale mogą być nieestetyczne i niekomfortowe. Istnieje kilka skutecznych sposobów na oczyszczenie twarzy z zaskórników. 

Samodzielnie

Używaj delikatnego środka oczyszczającego. Podczas oczyszczania twarzy wybierz łagodny środek oczyszczający, który zawiera kwas salicylowy lub kwas glikolowy, aby pomóc złuszczać martwe komórki skóry i poluzować korki w porach. Możesz również wypróbować złuszczający peeling lub peeling enzymatyczny, który zawiera alfa-hydroksykwasy, takie jak kwas glikolowy lub mlekowy, które pomagają zmiękczyć zrogowaciałe komórki nabłonka (cząstki skóry) z wnętrza ściany porów, dzięki czemu można je łatwo usunąć.

Zastosuj toner po oczyszczeniu. Po oczyszczeniu twarzy łagodnym preparatem oczyszczającym, zastosuj toner, aby usunąć wszelkie ślady brudu i oleju pozostawione na powierzchni skóry. Toner pomaga również zwęzić pory, zamykając je tymczasowo dzięki swojemu działaniu ściągającemu.

U specjalisty

Jeśli nie chcesz tego robić samodzielnie i interesuje Cię bardziej skuteczne działanie to warto umówić się na oczyszczanie twarzy Bydgoszcz do specjalistów w tej dziedzinie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =