Jak skutecznie oczyścić twarz z zaskórników?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Jak skutecznie oczyścić twarz z zaskórników?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaskórniki to małe, otwarte zaskórniki skóry, które pojawiają się na powierzchni jak drobne kropki. Są one spowodowane nadmiarem oleju i martwych komórek skóry zatykających pory. Zaskórniki nie są poważną dolegliwością, ale mogą być nieestetyczne i niekomfortowe. Istnieje kilka skutecznych sposobów na oczyszczenie twarzy z zaskórników. 

Samodzielnie

Używaj delikatnego środka oczyszczającego. Podczas oczyszczania twarzy wybierz łagodny środek oczyszczający, który zawiera kwas salicylowy lub kwas glikolowy, aby pomóc złuszczać martwe komórki skóry i poluzować korki w porach. Możesz również wypróbować złuszczający peeling lub peeling enzymatyczny, który zawiera alfa-hydroksykwasy, takie jak kwas glikolowy lub mlekowy, które pomagają zmiękczyć zrogowaciałe komórki nabłonka (cząstki skóry) z wnętrza ściany porów, dzięki czemu można je łatwo usunąć.

Zastosuj toner po oczyszczeniu. Po oczyszczeniu twarzy łagodnym preparatem oczyszczającym, zastosuj toner, aby usunąć wszelkie ślady brudu i oleju pozostawione na powierzchni skóry. Toner pomaga również zwęzić pory, zamykając je tymczasowo dzięki swojemu działaniu ściągającemu.

U specjalisty

Jeśli nie chcesz tego robić samodzielnie i interesuje Cię bardziej skuteczne działanie to warto umówić się na oczyszczanie twarzy Bydgoszcz do specjalistów w tej dziedzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kreatywny prezent dla dziecka – co wybrać?
Kreatywny prezent dla dziecka – co wybrać?
Zbliżający się coraz szybszymi krokami okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wytchnienia od codziennej gonitwy, relaksu w gronie rodzinnym. Dorośli […]
Polecamy