Jak wygląda i jakie ma działanie masaż kamieniami?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Jak wygląda i jakie ma działanie masaż kamieniami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się jak wygląda i jakie ma działanie masaż kamieniami? Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni znany jest ludzkości od czasów starożytnych. Szerokie grono naukowców śmie twierdzić, że ta konkretna technika wykonywania masażu może liczyć sobie więcej lat niż akupunktura. Mowa oczywiście zarówno o masażu zimnymi jak i gorącymi kamieniami.

Jest to rodzaj masażu leczniczego, którego założenie oparte jest o całość teorii przepływu energii przez ludzki organizm. Ciało człowieka jest wypełnione ośrodkami energii, które jogini nazywają czakrami. Dawna medycyna chińska, a także nauki hinduskich lekarzy wskazują jasno bardzo szczegółowe punkty energetyczne w ludzkim ciele.

Masaż z użyciem gorących lub zimnych kamieni umożliwia o wiele bardziej korzystny przepływ energii przez obszar zmęczonego, a nawet schorowanego organizmu. Opisywany masaż odbywa się za pośrednictwem specjalistycznych kamieni, których głównym zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi oraz limfy w organizmie.

Techniki masażu kamieniami znane są na Bliskim i Dalekim Wschodzie od wielu wieków. Efekty można zauważyć niemal natychmiast, bo po pierwszej sesji. Masaż należy powtarzać co najmniej raz w tygodniu dla utrzymania się lepszych efektów. Ma on ogromnie dobry wpływ na zdrowie oraz na lepsze samopoczucie człowieka. Wiele salonów masażu oraz odnowy typu SPA posiada podobne masaże w swojej ofercie. Ta z kolei jest na tyle szeroka, że każdy z całą pewnością znajdzie coś co najbardziej sprosta jego oczekiwaniom.

Sprawdź co oferuje Thai Massage – gabinet masażu Szczecin: “masaż kamieniami Szczecin”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć na fermie drobiu?
Czego nie może zabraknąć na fermie drobiu?
We współczesnych czasach coraz istotniejszy jest dobrostan zwierząt. Społeczność coraz bardziej ceni fermy, w których kury mają komfortowe warunki do […]
Polecamy