Dzianina – jej rodzaje i zastosowanie na rynku

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Dzianina – jej rodzaje i zastosowanie na rynku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzianina powstaje z jednej lub z wielu nitek, które uformowane w oczka tworzą prostopadłe połączone ze sobą rzędy. Dzianiny dzieli się na rządkowe, zwane także wątkowymi oraz kolumienkowe, czyli osnowowe. Ubrania z nich wykonane są z reguły lepiej przylegające do ciała i rozciągliwe. Z dzianiny wytwarza się przede wszystkim swetry, dresy, t-shirty oraz skarpetki i czapki.

Jakie dzianiny stosuje się najczęściej?

Jedną z najczęściej wykorzystywanych dzianin jest dzianina swetrowa. Jak sama nazwa wskazuje stosuje się ją do produkcji różnego rodzaju swetrów, zarówno grubych, jak i zdecydowanie lżejszych. Innym rodzajem dzianiny jest dżersej, z którego robi się przede wszystkim t-shirty. Z kolei do wytworzenia czapek oraz innych ciepłych akcesoriów stosuje się dzianinę ściągaczową, która dobrze dopasowuje się do ciała i jest elastyczna. Kostiumy kąpielowe robi się z trykotu, czyli dzianiny o bardzo drobnym, praktycznie nie widocznym splocie. Innymi rodzajami dzianin są także materiały dresowe, lycra, koronka, neopren oraz polar. Bardzo popularna jest także dzianina bawełniana, którą można nabyć za pośrednictwem strony https://www.mar-pol.net.pl/dzianiny-bawelniane. Jest ona chętnie stosowana głównie ze względu na to, że łatwo można ją barwić. Materiał ten jest bardzo łatwy w utrzymaniu go w czystości i charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza. Jest odporny na rozciąganie oraz odkształcenia. Wykorzystuje się go nie tylko do produkcji odzieży, ale także np. zasłon, firanek oraz pościeli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co można kupić w dobrym butiku?
Przyszedł czas na uzupełnienie garderoby. Zastanawiasz się, więc czy wybrać sieciówkę, butik, a może zrobić zakupy w sieci. Czy jest […]
Polecamy