Most protetyczny – jak wygląda jego założenie?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Most protetyczny – jak wygląda jego założenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olśniewająco biały i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Niestety, nie zawsze mamy możliwość cieszenia się nienagannym stanem uzębienia. W wyniku różnych schorzeń lub wypadków możemy stracić niektóre zęby, co jet nieprzyjemne i dla większości osób także wstydliwe. Obecnie jednak protetyka zapewnia szereg rozwiązań, przy pomocy których poradzimy sobie z tym problemem.

Skuteczność i wygoda

Odbudowanie brakujących zębów umożliwią nam mosty protetyczne, które stanowią doskonałą alternatywę dla ruchomych protez wyjmowanych, gdyż gwarantują znacznie większy komfort użytkowania. Składają się z dwóch elementów, którymi są przęsła i filary, bazujące na koronach zębowych. Założenie mostu protetycznego wymaga kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Lekarz najpierw oceni stan kości i korzeni zębowych, a następnie podda szlifowaniu zęby, które znajdują się między luką w zgryzie.

Wykonywany jest szczegółowy wycisk zębów pełniących rolę filarów, oraz drugi wycisk zębów przeciwstawnych. Dopasowuje się kolor mostu do koloru uzębienia i zakłada korony lub mosty tymczasowe, aby zabezpieczyć zęby już oszlifowane. Podczas ostatniej wizyty specjalista sprawdza, czy most ma właściwą barwę i kształt. W takim przypadku kończy cały proces poprzez zacementowanie mostu a tym samym umieszczenie go w jamie ustnej na stałe.

Profesjonalne usługi

Most protetyczny to znakomite rozwiązanie, musi jednak zostać założony w sposób profesjonalny. Potraktujmy to jako inwestycję we własne zdrowie i doskonały wygląd, a z pewnością będziemy zadowoleni z efektów. Dlatego warto, aby zabieg ten wykonał sprawdzony dentysta W Świnoujściu znajdziemy takiego bez problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wózki widłowe – jak o nie dbać?
Wózki widłowe – jak o nie dbać?
Wózki widłowe są powszechnie wykorzystywane zarówno w magazynach, jak i halach produkcyjnych, dużych sklepach czy na placach budowy. Znacznie ułatwiają […]
Polecamy