Czym są maceraty alchemiczne i gdzie je się stosuje?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Czym są maceraty alchemiczne i gdzie je się stosuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maceraty są olejami roślinnymi, które pozyskuje się z ziół, kwiatów lub pąków. Niezwykle ważne jest to w jaki dzień oraz o której godzinie zebrana została roślina. Stosowane są przede wszystkim w naturalnej pielęgnacji skóry, ponieważ wykazują one doskonałe właściwości regenerujące, nawilżające, łagodzące, antybakteryjne oraz zapachowe.

W jaki sposób wykonuje się maceraty?

Maceraty można wykonać na dwa sposoby. Pierwsza to metoda na zimno. Polega ona na zalaniu roślin olejem w taki sposób, aby całkowicie on je pokrywał. Następnie szklany pojemnik trzeba szczelnie zakręcić i pozostawić w słonecznym miejscu. Codziennie należy delikatnie poruszać słoikiem, aby użyte do wytworzenia maceratu rośliny były dokładnie pokryte olejem. Jest on zdatny do użytku po około 3 tygodniach. Następnie, po tym czasie musimy go przefiltrować przez gazę oraz wlać do czystego i świeżego pojemnika. Drugą metodą jest przygotowywanie maceratu na ciepło. W tym przypadku po umieszczeniu roślin i oleju w słoiku należy go podgrzewać w kąpieli wodnej przez około 20 minut. Temperatura wody powinna wynosić około 60-70 stopni Celsjusza. Taki proces należy powtarzać przez kolejne 3 dni. Z racji tego, że maceraty są w pełni naturalnymi substancjami trzeba przechowywać je w lodówce w odpowiedniej temperaturze, aby nie utraciły one swoich właściwości. Gotowe maceraty znaleźć można pod adresem https://sklep.alchemiaurody.pl/k19-r59–artesania-agave-maceraty-alchemiczne.html. Są to ręcznie przygotowywane produkty na bazie starodawnych receptur. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co umieścić w łazience dla niepełnosprawnej osoby?
Co umieścić w łazience dla niepełnosprawnej osoby?
W przypadku łazienki dla osoby niepełnosprawnej, oprócz sfery wizualnej, najważniejszą kwestią jest funkcjonalność, pozwalająca na swobodne poruszanie się oraz bezproblemowe […]
Polecamy