Pellet drzewny – czym się wyróżnia w porównaniu do innych materiałów opałowych?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Pellet drzewny – czym się wyróżnia w porównaniu do innych materiałów opałowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellety drzewne są odnawialnym i zrównoważonym źródłem energii, biorąc pod uwagę ich pochodzenie i proces produkcji. Są one wytwarzane z odpadów drzewnych, które w przeciwnym razie zostałyby spalone lub zutylizowane.

Efektywne

Pellety drzewne są wytwarzane z trocin, kory i innych materiałów odpadowych, które są zbierane w przemyśle leśnym. Surowiec jest rozdrabniany na małe wióry, a następnie prasowany w pellety, które mogą być wykorzystywane jako paliwo. Pellety spalają się bardziej efektywnie niż drewno opałowe, a do 80% energii z drewna jest przekształcane w ciepło i energię elektryczną.

Uniwersalne

Pellety są również bardzo uniwersalne; mogą być stosowane we wszystkich rodzajach urządzeń domowych, w tym w kotłach, piecach, otwartych kominkach i piecach opalanych drewnem. Jakość paliwa różni się w zależności od sposobu jego produkcji, ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma dużej różnicy między rodzajami paliwa na pellety drzewne, jeśli chodzi o wydajność spalania lub jakość wytwarzanego popiołu.

Dowolność przechowywania

Jedną z zalet w stosunku do innych rodzajów paliw stałych jest to, że pellet nie musi być przechowywany w szopie lub garażu – może być po prostu przechowywany w otwartej przestrzeni, takiej jak strych lub poddasze, aż do momentu, gdy będzie potrzebny. Dzięki temu są łatwiejsze w transporcie niż polana czy drewno opałowe, które muszą być przechowywane z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Jeśli szukasz odpowiedniego materiału, to pellet Barlinek, jest miastem, w którym go znajdziesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Matka chrzestna – jakie są jej obowiązki?
Matka chrzestna – jakie są jej obowiązki?
Chrzest święty to dla rodziny wielkie wydarzenie. Rodzice chrzestni oprócz dobrego kontaktu z dzieckiem są odpowiedzialni za dawanie dziecku dobrego […]
Polecamy