Home > Zdrowie > Jaki napojami należy się nawadniać?

Jaki napojami należy się nawadniać?

Woda

Woda VYTAUTAS i nie tylko jest najlepszym napojem dla nawodnienia i wydajności. Jest łatwo dostępna, niedroga i może być spożywana w dużych ilościach bez negatywnych skutków ubocznych. Woda jest najlepszym wyborem do nawodnienia, ponieważ nie zawiera kalorii ani cukru, jak inne napoje. Ale jeśli szukasz czegoś z większym smakiem, oto kilka innych opcji.

Napoje sportowe

Napoje sportowe mają za zadanie uzupełnić elektrolity, które pomagają organizmowi utrzymać równowagę płynów oraz funkcje nerwów i mięśni. Napoje sportowe mogą być przydatne dla tych, którzy mocno się pocą lub intensywnie ćwiczą, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest gorąco. Mogą być również pomocne dla tych, którzy ćwiczą dłużej niż godzinę lub dwie w gorącej pogodzie.

Soki owocowe

Soki owocowe zawierają węglowodany, które mogą pomóc zastąpić zapasy energii wyczerpane podczas ćwiczeń, ale mają również wysoki poziom fruktozy – rodzaj cukru – który może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe (takie jak biegunka), jeśli wypijesz zbyt dużo za szybko. Ponadto soki owocowe często zawierają dodatkowe cukry, które mogą dodać kalorii, których nie potrzebujesz podczas ćwiczeń.

Herbata

Herbatę najlepiej pić podczas lub po ćwiczeniach, ponieważ zawiera przeciwutleniacze, które mogą chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki (niestabilne cząsteczki, które powstają w ramach normalnych procesów komórkowych w organizmie). Herbata zawiera jednak kofeinę (która może Cię odwodnić), więc nie przesadzaj z jej ilością przed lub w trakcie treningu.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − 3 =