Kształt i wielkość oprawek – jak dopasować je do twarzy?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Kształt i wielkość oprawek – jak dopasować je do twarzy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasz wzrok poddawany jest intensywnej eksploatacji. Każdego dnia wytężamy go podczas wykonywania obowiązków zawodowych, a także wtedy, gdy w wolnym czasie wpatrujemy się w ekran smartfona, telewizora lub komputera. Nic więc dziwnego, że coraz częściej sięgamy po okulary. Czasy, w których uznawano je za przedmiot, który odejmuje urody już dawno minęły. Dziś rynek oferuje nam tak wiele możliwości wyboru, że każdy z nas bez trudu znajdzie oprawki, które przypadną mu do gustu. Oto kilka przydatnych zasad, które warto mieć na uwadze podczas podejmowania decyzji.

Okulary idealnie dopasowane

Wybierając okulary najrozsądniej będzie kierować się swoim kształtem twarzy. W ten sposób oprócz pełnienia funkcji praktycznej, dodadzą nam także uroku. Z myślą o posiadaczkach okrągłej twarzy stworzono okulary w prostokątnych i kanciastych oprawkach, które nieco zwężają się od dołu. Optycznie wyszczuplą i wydłużą one buzię. Panie o twarzy trójkątnej najlepiej zaprezentują się w oprawkach o okrągłym i owalnym kształcie, które posiadają delikatny kolor.

Przy twarzy kwadratowej i podłużnej sięgnijmy po oprawki zaokrąglone, które łączą w sobie dwa odcienie koloru – ciemniejszy w górnej części i jaśniejszy w dolnej. W ten sposób złagodzimy nieco rysy. Drugą kwestią jest wielkość oprawek. W przypadku drobnej twarzy o delikatnych rysach lepiej sprawdzą się te nieco mniejsze. Z kolei przy podłużnej można pozwolić sobie na te sporych rozmiarów. Jeśli interesuje nas porada, której mógłby udzielić nam profesjonalny optyk Poznań jest miastem, w którym znajdziemy wielu tego rodzaju specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praca – gdzie jej szukać?
Praca – gdzie jej szukać?
Istnieje wiele stron internetowych, na których można znaleźć oferty pracy. Znalezienie pracy nie jest prostą sprawą; trzeba włożyć w to […]
Polecamy