Zalety stosowania cięcia laserowego w ramach obróbki metalu

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Zalety stosowania cięcia laserowego w ramach obróbki metalu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różnorodne przedmioty i elementy wykonane z metalu (w tym stali, aluminium itp.) często są poddawane niezwykle precyzyjnej obróbce w celu nadania im odpowiedniego kształtu. Współcześnie jedną z najskuteczniejszych metod wykorzystywanych w tym procesie jest cięcie laserem. Tego rodzaju usługę świadczy m.in. ta specjalistyczna firma: https://valor-cnc.pl/oferta/frezowanie-cnc. W niniejszym artykule zostaną przedstawione i pokrótce opisane kluczowe zalety omawianego rozwiązania. 

Wysoka precyzja i duża oszczędność czasu to nie jedyne korzyści 

Laser to urządzenie emitujące wiązkę promieniowania (podczerwonego albo ultrafioletowego), która charakteryzuje się minimalną średnicą. Dzięki temu możliwe jest skupienie ogromnej ilości energii na niewielkim, dokładnie określonym obszarze materiału. Cięcie odbywa się na kilka sposobów – techniką odparowania, topienia, ewentualnie wypalania. Kluczową zaletą tej metody obróbki jest niezwykle wysoka precyzja, co pozwala na wykonanie nawet najbardziej fantazyjnych kształtów i wzorów na podstawie wcześniejszego planu (bez żadnych nieestetycznych defektów czy nierówności). Drugi niewątpliwy atut to duża oszczędność czasu, wynikająca z szybkości lasera i braku konieczności dalszej obróbki danego przedmiotu (jest on natychmiast gotowy do użytku). Nie bez znaczenia jest również fakt, że w trakcie pracy głowica lasera nie ma żadnego kontaktu z ciętym materiałem.

Dzięki temu nie ulega zużyciu i nie wymaga ponoszenia kosztów związanych z naprawą. Pozostałe korzyści to m.in. powtarzalność całego procesu (co daje możliwość produkcji seryjnej) i minimalna ilość odpadów. Jeśli interesuje nas cięcie laserowe Warszawa jest miastem, w którym funkcjonuje wiele firm świadczących usługi w tym zakresie zarówno osobom prywatnym, jak i klientom biznesowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Frezowanie – co to jest i do czego służy?
Frezowanie – co to jest i do czego służy?
Nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, bardzo często korzystamy z frezowanych rzeczy. Jak się okazuje, jest […]
Polecamy