Home > Dom i ogrodnictwo > Formy zabezpieczeń, które uchronią dom przed owadami i insektami

Formy zabezpieczeń, które uchronią dom przed owadami i insektami

Wraz ze wzrostem temperatury zaczynają pojawiać się również owady, które dokuczają nam nie tylko na dworze, ale również w domu. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy ochronić nasz dom przed owadami i insektami.

Moskitiery

Na dłuższą metę jest to najbardziej skuteczna forma ochrony naszego domu przed owadami oraz insektami. Specjalne siatki montowane w oknach skutecznie ochronią nas przed komarami czy muchami. Montuje się je na ramie okna, dzięki czemu możemy wietrzyć pomieszczenie bez obawy o nalot owadów. Osoby zainteresowane ich kupnem, mogą z powodzeniem skorzystać z następującej strony https://rolety24.net/moskitiery-okienne.

Środki owadobójcze

Na rynku znajdziemy mnóstwo środków, które uchronią nas przed owadami. Oto kilka najpopularniejszych rozwiązań:

– lampa owadobójcza – lampy skutecznie zwabiają do siebie owady za pomocą promieni ultrafioletowych, a następnie je eliminują. Ta opcja świetnie sprawdzi się na balkonie lub tarasie,

– świece zapachowe – w zależności od rodzaju, potrafią odstraszać owady w promieniu nawet kilkunastu metrów. Najlepiej sprawdzają się w ciasnych oraz zamkniętych pomieszczeniach,

– elektrofumigatory – najpopularniejszy środek do odstraszania owadów. Jest to podłączana do kontaktu buteleczka ze specjalnym preparatem odstraszającym.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 3 =