O czym należy pamiętać urządzając mieszkanie w stylu industrialnym?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
O czym należy pamiętać urządzając mieszkanie w stylu industrialnym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl industrialny, jak każdy styl urządzania wnętrz, rządzi się swoimi prawami, których należy po prostu przestrzegać podczas projektowania, a następnie meblowania pomieszczeń. Tylko przestrzegając tych wyznaczników, jesteśmy w stanie osiągnąć klimat określonego kierunku i jego charakter. Industrializm wywodzący się z Nowego Jorku wziął się z ogromnej ilości nieużytecznych, opustoszałych fabryk, które z czasem zostały przejęte przez bohemę artystyczną. W tym miejscach zaczęli bowiem mieszkać oraz tworzyć własne pracownie i sale wystawowe, a styl ten z czasem przeszedł do życia codziennego i jest dzisiaj jednym z chętniej wybieranych modeli aranżacyjnych. O czym należy pamiętać, urządzając mieszkanie według wytycznych industrializmu? Czy stół loft wystarczy, a może potrzeba czegoś więcej?

Kolory i meble

Urządzając wnętrze według zasad industrializmu, należy mieć przede wszystkim na uwadze zachowanie przestrzeni oraz surowości, ponieważ właśnie to na początku zachwyciło jego twórców i stało się sztandarowymi zasadami. Poza tym zachowanie prostoty i minimalizmu poprzez ograniczenie ilości ozdób oraz wybieranie takich dodatków i wyposażenia, które charakteryzują się nieskomplikowanymi kształtami. W kolorach rządzi szarość oraz brąz, przełamywane drewnem oraz betonem. Beton najlepiej sprawdza się na posadzkach, drewno jako materiał na meble. Wyznacznikiem tego stylu są też ceglane ściany oraz widoczne elementy użytkowe takie jak rury, czy kaloryfery. Po więcej inspiracji można sięgnąć tutaj https://www.artegaleriamebli.pl/213-szafki-na-buty-loft.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przegląd samochodu: na co zwrócić uwagę?
Przegląd samochodu: na co zwrócić uwagę?
Samochód jest w dzisiejszych czasach niebywale przydatny, a niekiedy nawet niezbędny. Aby jednak rzeczywiście taki był, musi być w pełni […]
Polecamy