Home > Life & Style > Zalety odzieży bawełnianej

Zalety odzieży bawełnianej

Bawełna to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do szycia rozmaitych elementów garderoby. Charakteryzuje się przede wszystkim optymalną przewiewnością i doskonałym odprowadzaniem wilgoci ze skóry. Dzięki temu świetnie sprawdza się w trakcie upalnych, letnich dni. Najczęściej z bawełny wykonywane są sukienki bawełniane dla dziewczynek, spodenki dla chłopców, kaftaniki i body dla niemowląt, a także bluzki damskie, bluzy z kapturem, t-shirty oraz luźne spodnie dresowe.

Niska cena idzie w parze z wysoką jakością

Bawełna oprócz znakomitych właściwości termoizolacyjnych i absorpcyjnych wyróżnia się też naturalnością, co powoduje, że jest tkaniną w pełni bezpieczną dla alergików i małych dzieci (brak podrażnień, uczuleń itp.). Ponadto jest zaskakująco wytrzymała, w tym zwłaszcza odporna na uszkodzenia mechaniczne (np. rozciąganie, rozrywanie) oraz niekorzystne działanie wysokiej temperatury. Można ją zatem bez problemu prać w pralce automatycznej i prasować. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że ubrania uszyte z omawianej tkaniny są bardzo przyjemne w dotyku i posiadają ponadprzeciętnie wysoki stopień higroskopijności, czyli wchłanialności potu. W ten zapewniają optymalny komfort użytkownikowi w trakcie noszenia. 

Zaletami odzieży bawełnianej są także:

– duża podatność zarówno na farbowanie, jak i wybielanie

– właściwości chłodzące i ogrzewające (oczywiście w zależności od gramatury materiału)

– uniwersalność (nadaje się do produkcji rozmaitych ubrań)

– stosunkowo niska cena- szczególnie w porównaniu z wełną, kaszmirem oraz jedwabiem

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × jeden =