Dlaczego dostęp do ksiąg wieczystych przed zakupem nieruchomości jest tak ważny?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Dlaczego dostęp do ksiąg wieczystych przed zakupem nieruchomości jest tak ważny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na kupno mieszkania, musimy zawczasu zapoznać się z zapisem umieszczonym w księdze wieczystej nieruchomości. Dzięki temu dokumentowi mamy możliwość sprawdzić do kogo ona faktycznie należy i czy nie jest obciążona długami hipotecznymi lub egzekucyjnymi. Krótko mówiąc, dowiemy się, w jakim stanie prawnym jest interesujące nas mieszkanie. Należy przy tym pamiętać, że zakup domu nie jest tanią inwestycją, dlatego trzeba dobrze zorientować się, jaki jest jego stan faktyczny. Nie chcemy przez lekkomyślność narazić się niepotrzebnie na poważne kłopoty.

Wygodne zapoznanie się ze stanem nieruchomości

Przed podpisaniem umowy sprzedaży trzeba koniecznie sprawdzić, jaki jest status nieruchomości. Obecnie taka możliwość istnieje również drogą elektroniczną. Niektóre strony internetowe umożliwiają takie działanie. Księgi online, to łatwy sposób na zorientowanie się, w jakiej sytuacji prawnej jest dom lub mieszkanie, który zamierzamy kupić. Dlaczego tak ważne akta są dostępne poprzez strony internetowe? Księga wieczysta jest ogólnodostępnym dokumentem, w którym znajdziemy opis nieruchomości, który z pewnością będzie bardzo istotny dla kupującego. Jest to bardzo wygodne, gdyż bez potrzeby wychodzenia z domu można się zapoznać ze wszystkimi interesującymi nas kwestiami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Auto po wypadku – kiedy złomowanie to konieczność?
Wypadki zdarzają się regularnie, spowodowane jest to głównie dużym natężeniem ruchu, brakiem uwagi, zmęczeniem, a także pośpiechem. Zdarzają się sytuacje, […]
Polecamy