W Krainie Deszczowców – kilka zabaw na deszczową pogodę

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
W Krainie Deszczowców – kilka zabaw na deszczową pogodę
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

“W czasie deszczu dzieci się nudzą” – to powiedzenie jest wciąż aktualne, aczkolwiek z kontrowaniem go doskonale radzą sobie dystrybutorzy sprzętu elektronicznego. Kiedy nadchodzi jesień, dni stają się krótsze, często pada deszcz, a najmłodsi nie mają pomysłu na zabawę. Aby zahartować dziecko, warto nawet w brzydkie i pochmurne dni zdecydować się na spacer. Może on się okazać wielką frajdą, szczególnie gdy w jego trakcie urozmaicimy wspólnie spędzany czas wymyślnymi zabawami. Jeżeli jednak dziecko jest chore lub z innych powodów musi zostać w domu, warto skorzystać z licznych pomysłów, które uatrakcyjnią spędzany pod strzechą czas.

Co można w domu robić z dzieckiem w trakcie ulewy?

Jeżeli pada deszcz i dziecko się nudzi, warto zorganizować mu atrakcyjne zabawy. Dobrym rozwiązaniem będzie wspólne malowanie na dużym formacie. Wystarczy wziąć brystol i dowolne narzędzia np. kredki, farby czy mazaki. Kolejnym pomysłem jest tradycyjna zabawa, którą znały już nasze babcie czyli ciepło-zimno. Polega ona na tym, że opiekun chowa jakiś przedmiot np. zabawkę, a dziecko ma za zadanie go szukać słuchając komend. Opiekun mówi “ciepło”, gdy dziecko zbliża się do przedmiotu, lub “zimno”, jeżeli szuka ono w niewłaściwym miejscu. W Internecie można znaleźć więcej inspirujących pomysłów, a także zastępczą zabawkę, gdyby ta schowana w trakcie zabawy się nie odnalazła.

Zabawy w deszczu

Kto powiedział, że w czasie deszczu trzeba siedzieć w domu? Nietzsche? Zawsze przecież można wyjść na zewnątrz i razem z dzieckiem pobawić się w kałużach. Ważne jest jednak to, aby założyć właściwe ubranie. Obowiązkowym elementem jest kurtka nieprzemakalna lub peleryna, a także kalosze. Warto pamiętać, że kupując dziecku buty na deszcz, zawsze warto wybrać o rozmiar większe, aby posłużyły na dłuższy czas, oraz by można było w nich nosić grubsze skarpetki. Na przykład jeżeli maluch ma rozmiar 22, powinien nosić kalosze rozmiar 23.

Najzwyklejsze zabawy często sprawiają najwięcej radości. Dlatego dobrze jest np. pobawić się z maluchem w chlapanie w kałużach. Dzieci ubrane w nieprzemakalne ubrania mogą bez obawy skakać po wodzie. Zabawa ta obejmuje także przeskakiwanie przez nie, robienie slalomu między nimi, czy taniec w deszczu. W trakcie deszczu można się także pokusić o zorganizowanie wodnej bitwy. Ostatecznie i tak wszyscy będą mokrzy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby użyć np. małych buteleczek, balonów z wodą czy pistoletów. Mniej popularną możliwością, która wbrew pozorom wcale nie wymaga dużego nakładu finansowego, jest wykonywanie ciekawych zdjęć aparatem wodoodpornym. Na internetowych aukcjach najtańsze modele jednorazowe można nabyć już za 5 złotych!

Wbrew pozorom w czasie deszczu nie musi być nudno. Istnieje tak dużo pomysłów na spędzenie czasu zarówno w domu, jak i na zewnątrz, że zapewne każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie trzeba spędzać całego deszczowego popołudnia przed telewizorem! Lepiej ruszyć się z kanapy i zorganizować zabawy, które na długo pozostaną w pamięci tak najmłodszych, jak i najstarszych. Kreatywność z pewnością się przyda, jednak w razie problemów z wymyśleniem jakiejś rozrywki, co przyjdzie z pomocą? Nietzsche? Nie, Internet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jakiej zasadzie funkcjonują aparaty CPAP?
Na jakiej zasadzie funkcjonują aparaty CPAP?
Innowacyjna technologia Współczesne życie jest przepełnione ciągłym stresem i pośpiechem. Ludzie nie mają dostatecznie wystarczająco czasu, aby odpocząć. Nawet wypoczynek […]
Polecamy