Jak można zaoszczędzić, wykorzystując wodę z deszczu?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jak można zaoszczędzić, wykorzystując wodę z deszczu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami nie można sobie pozwolić na rachunki za wodę. Może to być bardzo kosztowne, zwłaszcza gdy posiada się dużą rodzinę i małe dochody. Istnieją jednak sposoby, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę i wykorzystać wodę deszczową do swoich potrzeb. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i jednocześnie pomoc środowisku. Możesz używać wody deszczowej do ogrodu, pralek, a nawet do celów pitnych.

Zainstaluj beczkę na deszczówkę

Jest to najprostszy i najbardziej typowy zbiornik na deszczówkę. Potrzebujesz tylko jakiegoś pojemnika, który pomieści wodę, która spada na Twój dach. Pojemnik powinien znajdować się w miejscu, gdzie będzie łapać większość deszczu, który spada na Twoją nieruchomość i powinien być umieszczony na tyle wysoko, aby nie przelewał się podczas ulewnych deszczy lub burz.

Zbieraj wodę deszczową z rynien

Rynny wokół domu może zebrać mnóstwo wody podczas normalnych zdarzeń opadowych i nie muszą kosztować cię nic, aby zebrać ten nadmiar wody do wykorzystania w podlewaniu roślin lub przy użyciu go do innych celów wokół domu (jak mycie samochodów).

Zbieraj wodę z powierzchni dachów

Jeśli masz obszar na dachu, gdzie woda ma tendencję do spływania po burzy, to należy rozważyć umieszczenie jakiegoś systemu rynnowego w pobliżu tego obszaru, aby można było zebrać więcej nadmiaru wody z deszczu i wykorzystać go do innych potrzeb wokół domu, takich jak podlewanie roślin lub mycie aut.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Masaż dla par – zaskocz swoją drugą połówkę
Masaż dla par – zaskocz swoją drugą połówkę
Kolacje przy świecach, weekendowe wyjazdy i spacery przy świetle księżyca to bardzo romantyczne, jak również oklepane propozycje randek. Oczywiście każdemu […]
Polecamy