Home > Dom i ogrodnictwo > Jak można zaoszczędzić, wykorzystując wodę z deszczu?

Jak można zaoszczędzić, wykorzystując wodę z deszczu?

Czasami nie można sobie pozwolić na rachunki za wodę. Może to być bardzo kosztowne, zwłaszcza gdy posiada się dużą rodzinę i małe dochody. Istnieją jednak sposoby, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę i wykorzystać wodę deszczową do swoich potrzeb. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i jednocześnie pomoc środowisku. Możesz używać wody deszczowej do ogrodu, pralek, a nawet do celów pitnych.

Zainstaluj beczkę na deszczówkę

Jest to najprostszy i najbardziej typowy zbiornik na deszczówkę. Potrzebujesz tylko jakiegoś pojemnika, który pomieści wodę, która spada na Twój dach. Pojemnik powinien znajdować się w miejscu, gdzie będzie łapać większość deszczu, który spada na Twoją nieruchomość i powinien być umieszczony na tyle wysoko, aby nie przelewał się podczas ulewnych deszczy lub burz.

Zbieraj wodę deszczową z rynien

Rynny wokół domu może zebrać mnóstwo wody podczas normalnych zdarzeń opadowych i nie muszą kosztować cię nic, aby zebrać ten nadmiar wody do wykorzystania w podlewaniu roślin lub przy użyciu go do innych celów wokół domu (jak mycie samochodów).

Zbieraj wodę z powierzchni dachów

Jeśli masz obszar na dachu, gdzie woda ma tendencję do spływania po burzy, to należy rozważyć umieszczenie jakiegoś systemu rynnowego w pobliżu tego obszaru, aby można było zebrać więcej nadmiaru wody z deszczu i wykorzystać go do innych potrzeb wokół domu, takich jak podlewanie roślin lub mycie aut.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =