Obuwie do gry w piłkę nożną – jaki model wybrać?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Obuwie do gry w piłkę nożną – jaki model wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty stanowią nieodłączny element naszej garderoby. Posiadamy wiele modeli, na wiele różnych okazji – wyjściowe, do pracy, sportowe. Istotne jest, by do uprawiania sportów dobrać odpowiednie dla siebie obuwie – zapobiegnie to urazom, do których doprowadzić może korzystanie z nieodpowiednich modeli. Do każdego ze sportów będzie najlepszy inny rodzaj butów. W piłce nożnej najlepiej sprawdzą się tak zwane korki, znajdujące się w garderobie każdego piłkarza. Jak wybrać odpowiednie korki dla siebie?

Korki – buty prawdziwego sportowca

Po pierwsze, podeszwa obuwia powinna być przystosowana do odpowiedniego rodzaju nawierzchni. LANKI – FG, FG/AG to modele idealne do użytkowania na trawiastych boiskach. WKRĘTY dobrze sprawują się na mokrej, naturalnej trawie, a kolei popularne buty halowe dla dzieci przeznaczone są do gry na nawierzchniach kauczukowych, czy gumowych. Wyróżniamy również model, który przeznaczony jest na sztuczną trawę. Wszystkie rodzaje znaleźć możemy w ofercie firmy Nike – jej korki męskie sprawują się znakomicie podczas gry.

Istotny jest również poziom zaawansowania naszej gry i intensywność eksploatacji obuwia. Buty dla profesjonalistów będą wykonane z najlepszych, najbardziej wytrzymałych materiałów oraz będą posiadały najnowsze technologie. Z kolei korki dla amatorów nie będą przeznaczone do aż takiego przeciążenia sprzętu, jak w przypadku zawodowców.

Korki wykonane są najczęściej ze skóry, bądź syntetyku. Należy pamiętać, iż korki skórzane są bardziej wrażliwe od syntetyków. Wymagają one większej pielęgnacji – w przypadku korków syntetycznych nie jest ona skomplikowana.

Bardzo ważnym aspektem jest wybranie modelu w odpowiednim rozmiarze! Obuwie musi być wygodne, aby swobodnie móc się w nim poruszać i nie doprowadzić do kontuzji.

Co do marki naszych korków – wybierz tę, która najbardziej przemawia swoją ofertą.

A Ty? Czy już wiesz jaki model korków zdecydujesz się zakupić?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najpopularniejsze rodzaje opału
Najpopularniejsze rodzaje opału
Zbliżający się okres zimowy i fakt, że posiadamy w swojej kotłowni już piec nie pierwszej młodości, który powoli przestaje spełniać […]
Polecamy