Jakie urządzenia medyczne stosowane są powszechnie w szpitalach?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Jakie urządzenia medyczne stosowane są powszechnie w szpitalach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne technologie medyczne w znacznym stopniu zwiększają komfort pacjentów, ułatwiają powrót do zdrowia, a niejednokrotnie ratują życie. Odpowiedni sprzęt jest kluczowy również w procedurach diagnostycznych. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie placówek medycznych bez takich urządzeń, jak tomografy komputerowe, endoskopy, defibrylatory i respiratory, aparaty RTG i USG czy też lampy używane w trakcie operacji. Szczególne miejsce zajmuje sprzęt stosowany w leczeniu pacjentów z problemami oddechowymi.

Pulsoksymetry, koncentratory tlenu i respiratory – ich rola w medycynie

Oddziały specjalizujące się w leczeniu pacjentów z objawami ze strony układu oddechowego muszą być wyposażone w specjalistyczny sprzęt, często umożliwiający chorym przeżycie. Urządzeniem, które wspomaga lub wręcz zastępuje ludzkie mięśnie w procesie oddychania jest respirator. Z kolei koncentrator tlenu zapewnia osobie chorej dodatkową dawkę tlenu, co sprzyja szybszej regeneracji organizmu i przyspiesza proces zdrowienia. Istotną rolę w monitorowaniu stanu pacjenta odgrywa pulsoksymetr, który można nabyć m.in. za pośrednictwem witryny internetowej https://oddychasz.pl/Pulsoksymetry-c32. Jest to bezinwazyjne i łatwe w zastosowaniu urządzenie mierzące stopień nasycenia krwi tlenem i wartość pulsu. Co istotne, sprzęt ten można wykorzystywać nie tylko w warunkach szpitalnych, ale również domowych. Kluczowa jest najwyższa jakość wykonania, a także sprawne serwisowanie. Ważnym wsparciem w leczeniu pacjentów są również takie urządzenia, jak asystory kaszlu, ssaki elektryczne, inhalatory i pikflometry (te ostatnie służą do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze płytek do łazienki?
Czym się kierować przy wyborze płytek do łazienki?
Wybierając płytki do łazienki warto mieć przemyślany plan, który uwzględnia podstawowe kwestie. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rodzaju płytek. Posadzka powinna […]
Polecamy