Jakie urządzenia medyczne stosowane są powszechnie w szpitalach?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Jakie urządzenia medyczne stosowane są powszechnie w szpitalach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne technologie medyczne w znacznym stopniu zwiększają komfort pacjentów, ułatwiają powrót do zdrowia, a niejednokrotnie ratują życie. Odpowiedni sprzęt jest kluczowy również w procedurach diagnostycznych. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie placówek medycznych bez takich urządzeń, jak tomografy komputerowe, endoskopy, defibrylatory i respiratory, aparaty RTG i USG czy też lampy używane w trakcie operacji. Szczególne miejsce zajmuje sprzęt stosowany w leczeniu pacjentów z problemami oddechowymi.

Pulsoksymetry, koncentratory tlenu i respiratory – ich rola w medycynie

Oddziały specjalizujące się w leczeniu pacjentów z objawami ze strony układu oddechowego muszą być wyposażone w specjalistyczny sprzęt, często umożliwiający chorym przeżycie. Urządzeniem, które wspomaga lub wręcz zastępuje ludzkie mięśnie w procesie oddychania jest respirator. Z kolei koncentrator tlenu zapewnia osobie chorej dodatkową dawkę tlenu, co sprzyja szybszej regeneracji organizmu i przyspiesza proces zdrowienia. Istotną rolę w monitorowaniu stanu pacjenta odgrywa pulsoksymetr, który można nabyć m.in. za pośrednictwem witryny internetowej https://oddychasz.pl/Pulsoksymetry-c32. Jest to bezinwazyjne i łatwe w zastosowaniu urządzenie mierzące stopień nasycenia krwi tlenem i wartość pulsu. Co istotne, sprzęt ten można wykorzystywać nie tylko w warunkach szpitalnych, ale również domowych. Kluczowa jest najwyższa jakość wykonania, a także sprawne serwisowanie. Ważnym wsparciem w leczeniu pacjentów są również takie urządzenia, jak asystory kaszlu, ssaki elektryczne, inhalatory i pikflometry (te ostatnie służą do mierzenia szczytowego przepływu wydechowego).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odżywki, maski, olejki – dobroczynne produkty do włosów
Każda włosomaniaczka wie, że odpowiednia pielęgnacja włosów jest kluczem do ich zdrowego i pięknego wyglądu. Samo mycie skóry głowy nie […]
Polecamy