Wygoda podczas okresu – co ją zapewni?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Wygoda podczas okresu – co ją zapewni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudy miesiączkowania objawiają się nie tylko bólami podbrzusza, o czym wiele kobiet przekonuje się na własnej skórze. Całe ciało jest osłabione i wrażliwe, zdarzają się bóle głowy i piersi, biegunki, a nawet mdłości – jeśli należymy do osób szczególnie boleśnie przeżywających okres, może to być spowodowane nadprodukcją prostaglandyn, czyli hormonów syntetyzowanych w trakcie menstruacji.

W takich wypadkach trudno o wygodę – należy przeczekać najcięższe dni, ewentualnie zasięgnąć pomocy lekarza. Jednak w poszczególnych dolegliwościach można sobie ulżyć i zapewnić swojemu ciału największy możliwy komfort. Na przykład jeśli doświadczamy bólu piersi lub ich nadmiernej wrażliwości, dobrze jest pomyśleć o miękkim, wygodnym staniku bawełnianym, którego zakup nie uderzy w nasz portfel.

Produkty menstruacyjne – jakie wybrać?

Jeśli mamy wątpliwości, z jakich produktów higienicznych korzystać, aby było nam wygodnie, warto poznać wszystkie dostępne opcje zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Może się okazać, że podpaski kupowane z przyzwyczajenia, które służyły nam od lat, powinny ustąpić miejsca tamponom lub kubeczkom menstruacyjnym – zwłaszcza u kobiet, których upływ krwi jest duży i wyczuwalny w trakcie korzystania z podpasek.

Jeśli zaś mamy skłonności do otarć lub znane nam podpaski wysuszają nasze miejsca intymne, ciekawą alternatywą będą podpaski wielorazowe, wykonane z miękkiego materiału, który nie podrażnia skóry i pozwala jej oddychać. Popularne są ostatnio także podpaski ekologiczne, które można dostać na https://gentleday.pl/produkty/podpaski. Odpowiednie artykuły menstruacyjne mogą całkowicie odmienić przeżywanie okresu i zakończyć wiele przykrości z nim związanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są możliwości zakwaterowania w Krynicy Morskiej?
Jakie są możliwości zakwaterowania w Krynicy Morskiej?
Znana miejscowość Dziś Krynica Morska jest jednym z najpopularniejszych nadmorskich ośrodków turystycznych w Polsce. Miasto przyciąga turystów z całej Europy, […]
Polecamy