Rodzaje miodu, które warto spożywać na co dzień

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Rodzaje miodu, które warto spożywać na co dzień
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miód jest naturalnym produktem docenianym zarówno w kuchni, jak i kosmetyce. Jego właściwości zdrowotne są znane od najdawniejszych czasów. Stosowano go na różne dolegliwości i schorzenia. Był i jest nadal bazą do powstawania cenionych miodów pitnych. Jakie są rodzaje miodów? Jakie wartości odżywcze posiada każdy z nich?

Niezwykłe właściwości miodu

Obecnie w sklepach, takich jak ten z witryny https://www.brylamiodu.pl/ znajdziemy różne rodzaje miodów. Produkt ten składa się z 80 procent fruktozy i glukozy, czyli cukrów prostych. Poza tym w jego skład wchodzi potas, kobalt, mangan, chlor, żelazo, wapń, magnez i fosfor. Do tego dochodzą witaminy z grupy B, biotyna, kwas foliowy witamina C oraz kwas pantotenowy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wyrób ten działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i oczyszczająco. Ma też inne korzystne dla zdrowia działanie. Co ciekawe, każdy rodzaj miodu posiada inne właściwości. Na przykład miód gryczany wzmacnia układ krwionośny, przyspiesza gojenie ran oraz znakomicie regeneruje organizm. Miód rzepakowy jest zalecany podczas rekonwalescencji. Poza tym pomaga uniknąć chorób układu krążenia. Odmiana wielokwiatowa przede wszystkim wzmacnia układ odpornościowy, leczy przeziębienia oraz hamuje rozwój bakterii. Natomiast zawarte w miodzie cukry stanowią źródło dużej ilości energii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Naturalny krem pod oczy – czyli jaki?
Naturalny krem pod oczy – czyli jaki?
Niejeden naturalny krem pod oczy dostępny jest w sprzedaży, jednak który jest naprawdę naturalny? Bardzo często kremy naturalne są wyłącznie […]
Polecamy