Na co zwrócić uwagę wybierając masę szpachlową?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Na co zwrócić uwagę wybierając masę szpachlową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masa szpachlowa pozwala na szybkie i łatwe naprawianie ubytków w ścianach. W sklepach budowlanych znajdziemy szeroki wybór tego produktu, dlatego też kupno najlepszego, nie jest łatwym zadaniem. Jest to szczególnie ciężkie dla tych osób, które nie mają dużej wiedzy z zakresu materiałów budowlanych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, dokonując tego wyboru.

Jak wybrać masę szpachlową?

Uzupełnianie ubytków w ścianach jest potrzebne do uzyskania estetycznego wyglądu ścian podczas ich wykańczania. Świetnie się do tego nadają masy szpachlowe, dodatkowo mogą być wykorzystywane do wyrównywania powierzchni ścian. Wybierając odpowiedni materiał, musimy wiedzieć, czy chcemy zaopatrzyć się w gotową masę szpachlową, czy też w sypki produkt, do własnego przygotowania. Pierwsza z nich pozwala na dużą oszczędność czasu, jest także nieco łatwiejsza w użytkowaniu. Przygotowania masy szpachlowe z proszku, wymaga nie tylko dodatkowego czasu i sprzętu, lecz także umiejętnego rozrobienia.

Podczas wyboru odpowiedniej masy, musimy także wiedzieć, w jaki sposób chcemy ją nakładać. W przypadku pracy ręcznej, jak i maszynowej, sprawdzą się gotowe produkty. Masy proszkowe nie zawsze są przystosowane do nakładania maszynowego, co warto mieć na uwadze. Nie bez znaczenia jest także czas schnięcia danego materiału. Możemy wybierać spośród szybkoschnących mas naprawczych, które charakteryzują się szybkim wysychaniem. Już po dwóch godzinach możliwa jest dalsza praca. Z kolei masy wyposażone w szklane włókna schną dwa razy dłużej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Praktyczne akcesoria do kuchni
Urządzając kuchnię, należy wyposażyć ją nie tylko w funkcjonalne meble czy urządzenia, ale również w szereg przydatnych akcesoriów. W ogromnym […]
Polecamy