Trening indywidualny a trening grupowy – co warto wiedzieć?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Trening indywidualny a trening grupowy – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy człowiek jest inny i warto pamiętać o tym również wtedy, gdy decydujemy się na konkretny system treningowy. Pamiętajmy, że nawet jeśli ktoś poleca nam świetną grupę uprawiającą aerobik lub indoor cycling, która pomogła mu osiągnąć wymarzone cele, nam wcale taki sposób aktywności nie musi pasować. Przede wszystkim, chcąc zawalczyć o piękną sylwetkę i zdrowie, powinniśmy zdecydować się na dyscyplinę, która naprawdę nam odpowiada, ponieważ tylko czerpiąc przyjemność z treningu, będziemy w stanie utrzymać się przy swoich postanowieniach. Gdy już zdecydujemy się na konkretną dziedzinę sportu, będziemy mogli zdecydować, czy wolimy uprawiać ją w samotności pod okiem profesjonalisty, czy też bardziej sprzyja nam grupa.

Zalety treningu indywidualnego

Ćwiczenia w towarzystwie trenera personalnego mają wiele zalet. Cała jego uwaga skupiona jest na nas, naszych potrzebach oraz oczekiwaniach. Profesjonalista będzie dostosowywał tryb zajęć do naszych możliwości oraz postępów, dzięki czemu efekty prawdopodobnie zobaczymy znacznie szybciej niż w przypadku zajęć grupowych o określonym poziomie trudności. Jeśli interesuje nas trening osobisty Poznań może zaoferować nam naprawdę długą listę trenerów oraz siłowni świadczących takie usługi. Wybierając instruktora dla siebie, kierujmy się opiniami innych, ale także własnym poczuciem komfortu. W przypadku gdy przy danej osobie będziemy skrępowani lub najzwyczajniej się nie polubimy, regularne ćwiczenia będą dla nas koszmarem, który szybko zakończymy, wracając do starego, niezdrowego trybu życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zaaranżować salon w nowoczesnym stylu – czego nie może w nim zabraknąć?
Jak zaaranżować salon w nowoczesnym stylu – czego nie może w nim zabraknąć?
Salon w nowoczesnym stylu kojarzy się przede wszystkim z połączeniem czerni, bieli i drewna. To uniwersalny sposób aranżacji, ale jest […]
Polecamy