W jaki sposób transportuje się materiały sypkie?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
W jaki sposób transportuje się materiały sypkie?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Transport materiałów sypkich bywa czasem sporym wyzwaniem. Szczególnie, wtedy kiedy nie są one umieszczone w szczelnych opakowaniach. Im drobniejszy materiał, tym większy kłopot. Problem dotyczy także transportu towarów na terenie zakładu czy przetwórni. Z pomocą w takim przypadku przychodzi zastosowanie transportu grawitacyjnego.

Co to jest transport grawitacyjny i do czego służy?

Jak sama nazwa wskazuje, do pracy takiego systemu wykorzystuje się siłę grawitacji. Transportowany może być wyłącznie materiał z wyższych partii do niższych. Urządzenia tego typu to system rur, których średnica dostosowana jest do wielkości towaru. Wykorzystanie specjalnych kształtek umożliwia zmianę kierunku przemieszczania się materiału oraz kierowanie go w odpowiednie miejsca. Akcesoria do takich systemów można nabyć na witrynie https://rybinski-stal.pl/transport-grawitacyjny-i-rozdzielacze/.

Urządzenia grawitacyjne wykorzystywane są przede wszystkim w transporcie wszelkich materiałów sypkich, takich jak płody rolne, nawozy, kruszywa czy piasek. Mogą być używane również na liniach produkcyjnych i technologicznych do transportu materiałów a w szczególności skrzynek, kartonów, worków i innych opakowań, które nie są narażone na rozbicie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie wykorzystuje się regały metalowe?
Gdzie wykorzystuje się regały metalowe?
Metalowe regały charakteryzują się ogromną uniwersalnością. To właśnie ona sprawia, że znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Wśród miejsc, w których […]
Polecamy