Home > Zdrowie > Złamany ząb? Oto co możesz zrobić!

Złamany ząb? Oto co możesz zrobić!

Ludzie dosyć często łamią swoje zęby. Najczęściej dzieje się tak, gdy dana osoba je coś twardego. Czasami, może to być spowodowane przez wypadek lub uraz sportowy. Bez względu na to, co spowodowało złamanie, ważne jest, aby uzyskać leczenie tak szybko, jak to możliwe.

Złamany ząb i co dalej?

Złamany ząb to nie koniec świata. Dzisiejsza medycyna potrafi odtworzyć zęba do swojego pierwotnego kształtu i funkcji. Ważne jest jednak, aby jak najszybciej podjąć leczenie. Jeśli ząb zostanie złamany i pozostawiony bez leczenia przez zbyt długi czas, okoliczne zęby mogą przesunąć się nie na swoje miejsce, powodując stłoczenie zębów. Istnieje wiele różnych materiałów do odbudowy zęba, a poniżej przedstawiono najpopularniejsze:

  • Porcelana: Jest to najpopularniejszy materiał używany do odbudowy zęba. Jest mocny, trwały i może być wykonany w wielu różnych odcieniach, aby dopasować się do naturalnych zębów. Jeśli chcesz kupić korony licówki pełnoceramiczne Poznań jest miastem, w którym jest bardzo dobrze rozwinięta opieka stomatologiczna.
  • Korony złote: Wykonane ze stopów złota i porcelany, są bardzo mocne i często stosowane, gdy tylko część zęba wymaga wymiany. Złote korony są zwykle zalecane dla przednich zębów, które pokazują się podczas uśmiechu, ponieważ wyglądają bardziej naturalnie niż inne rodzaje koron.
  • Porcelana stopiona z metalem: Jest to mocny materiał kompozytowy, który może być stosowany do wszystkich rodzajów koron. Nie jest tak trwały jak złoto, ale jest bardziej przystępny i łatwiejszy do umieszczenia w ustach niż odlewany metal.

 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 6 =