Home > Zdrowie > Pchły – co zrobić aby uwolnić od nich naszego zwierzaka?

Pchły – co zrobić aby uwolnić od nich naszego zwierzaka?

Pchły są częstym problemem u psów i kotów. Mogą sprawić, że Twój zwierzak będzie czuł się niekomfortowo, a u niektórych zwierząt mogą wywołać reakcję alergiczną, która może prowadzić do podrażnienia skóry i utraty włosów. Pchły to małe, ciemnobrązowe owady, które wysysają krew ze zwierzęcia-żywiciela. Mogą one żyć na wielu różnych zwierzętach, w tym na kotach i psach.

Jeśli masz więcej niż jedno zwierzę domowe, to ważne jest, aby dbać o wszystkie z nich w tym samym czasie. W ten sposób możesz mieć pewność, że wszystkie zwierzęta są bezpieczne od pcheł.

Oto kilka wskazówek, jak pozbyć się pcheł:

Regularnie kąp swojego pupila

Najlepiej, jeśli zrobisz to raz na dwa tygodnie lub tak z dobrym szamponem dla psów lub szamponem dla kotów, który został zaprojektowany specjalnie do zabijania pcheł i kleszczy na zwierzętach domowych. Po kąpieli psa lub kota należy również użyć szamponu antyseptycznego, ponieważ pomoże on zabić wszelkie pozostałe jaja lub larwy pozostawione przez pchły.

Używaj środków przeciw pchłom

Środki odstraszające pchły działają za pomocą substancji chemicznych, które odstraszają pchły i kleszcze od sierści Twojego zwierzęcia, co może zapobiec ich ukąszeniu. Środki na pchły występują w postaci sprayu lub szamponu, które nakłada się na sierść zwierzęcia przed kąpielą. Jeśli zdecydujesz się na użycie tych produktów, upewnij się, że są one przeznaczone specjalnie dla psów lub kotów, ponieważ niektóre z nich mogą być szkodliwe, jeśli będą stosowane u innych zwierząt.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =