Pchły – co zrobić aby uwolnić od nich naszego zwierzaka?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Pchły – co zrobić aby uwolnić od nich naszego zwierzaka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pchły są częstym problemem u psów i kotów. Mogą sprawić, że Twój zwierzak będzie czuł się niekomfortowo, a u niektórych zwierząt mogą wywołać reakcję alergiczną, która może prowadzić do podrażnienia skóry i utraty włosów. Pchły to małe, ciemnobrązowe owady, które wysysają krew ze zwierzęcia-żywiciela. Mogą one żyć na wielu różnych zwierzętach, w tym na kotach i psach.

Jeśli masz więcej niż jedno zwierzę domowe, to ważne jest, aby dbać o wszystkie z nich w tym samym czasie. W ten sposób możesz mieć pewność, że wszystkie zwierzęta są bezpieczne od pcheł.

Oto kilka wskazówek, jak pozbyć się pcheł:

Regularnie kąp swojego pupila

Najlepiej, jeśli zrobisz to raz na dwa tygodnie lub tak z dobrym szamponem dla psów lub szamponem dla kotów, który został zaprojektowany specjalnie do zabijania pcheł i kleszczy na zwierzętach domowych. Po kąpieli psa lub kota należy również użyć szamponu antyseptycznego, ponieważ pomoże on zabić wszelkie pozostałe jaja lub larwy pozostawione przez pchły.

Używaj środków przeciw pchłom

Środki odstraszające pchły działają za pomocą substancji chemicznych, które odstraszają pchły i kleszcze od sierści Twojego zwierzęcia, co może zapobiec ich ukąszeniu. Środki na pchły występują w postaci sprayu lub szamponu, które nakłada się na sierść zwierzęcia przed kąpielą. Jeśli zdecydujesz się na użycie tych produktów, upewnij się, że są one przeznaczone specjalnie dla psów lub kotów, ponieważ niektóre z nich mogą być szkodliwe, jeśli będą stosowane u innych zwierząt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest pasta konopna ?
Co to jest pasta konopna ?
O korzyściach płynących ze stosowania produktów konopnych słyszy się coraz więcej. Popularna w ostatnim czasie pasta konopna to nic innego […]
Polecamy