Chirurg naczyniowy – jakie ma zadania?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Chirurg naczyniowy – jakie ma zadania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurg naczyniowy to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu chorób naczyń krwionośnych. Chirurdzy naczyniowi leczą schorzenia dotyczące tętnic, żył i układu limfatycznego. Leczą również problemy z zastawkami serca, jak również tętniaki (nieprawidłowe wybrzuszenia) tętnic.

Chirurdzy naczyniowi mogą pracować w szpitalach lub w prywatnej praktyce. Mogą być zaangażowani w badania lub nauczanie. Oprócz zabiegów chirurgicznych, często stosują techniki minimalnie inwazyjne, takie jak chirurgia endoskopowa lub angioplastyka.

Oprócz wykonywania operacji, niektórzy chirurdzy naczyniowi specjalizują się w diagnozowaniu i zarządzaniu pacjentami z:

Choroby tętnic 

Miażdżyca (stwardnienie tętnic) jest częstą przyczyną choroby wieńcowej (CAD), udaru mózgu, choroby naczyń obwodowych i zwężenia tętnic nerkowych (zwężenie). Lekarze specjalizujący się w medycynie naczyniowej leczą te schorzenia poprzez chirurgiczne wszczepianie stentów lub wykonywanie operacji pomostowania zwężonych tętnic.

Choroba żył 

Żylaki to obrzęknięte żyły, które pojawiają się przy powierzchni skóry. Lekarze specjalizujący się w chorobach żył leczą żylaki wykonując skleroterapię lub operację usuwania żył, aby usunąć je z krążenia. Zabiegi te wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i nie wymagają hospitalizacji.

Jeśli chcesz skonsultować się z lekarzem, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://imedica.com.pl/chirurg-naczyniowy-lublin/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak obniżyć koszty rehabilitacji?
Jak obniżyć koszty rehabilitacji?
Rehabilitacja to proces, który pochłania ogromne ilości gotówki. Niestety nie każdy, kto znalazł się w ciężkiej sytuacji życiowej, może sprostać […]
Polecamy