Suplementy witaminowe – jakie wybrać?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Suplementy witaminowe – jakie wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbilansowana dieta, a także właściwa podaż składników mineralnych i odżywczych to podstawa prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, a zwłaszcza procesów fizjologicznych. Witaminy dostarczane wraz z tradycyjnym pożywieniem mają zasadniczy wpływ na reakcje biochemiczne i nasze samopoczucie, dlatego powinniśmy dbać o to, aby spożywać pokarmy bogate w te składniki. Niekiedy jednak zdarza się tak, że z różnych powodów nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie stosownej dawki witamin i minerałów z samego pożywienia. Wówczas przychodzą nam z pomocą różne suplementy.

Dobór preparatów zawsze konsultuj z lekarzem lub dietetykiem

Suplementy witaminowe są znakomitym rozwiązaniem w sytuacji niedoboru tych składników w organizmie. Ich deficyt zazwyczaj objawia się znacznym osłabieniem ogólnej kondycji psychicznej i fizycznej, brakiem energii do działania, nieustannym zmęczeniem oraz dużymi problemami z koncentracją. Wiele osób narzeka również na zaburzenia łaknienia, kłopoty z trawieniem, wypadanie włosów czy wysoką podatność paznokci na łamanie. Na szczęście na rynku są dostępne preparaty bogate w najważniejsze witaminy oraz mikro- i makroelementy, które umożliwiają w łatwy, a co najważniejsze bezpieczny sposób uzupełnienie niedoboru tych składników (stosowne dawki i proporcje). Wybór poszczególnych produktów jest uzależniony głównie od stylu życia danej osoby i jej nawyków żywieniowych. Jeśli nie uprawiamy sportu i prowadzimy głównie stacjonarny tryb życia, wówczas powinniśmy stosować tabletki lub preparaty w płynie bogate w witaminę C, magnez (popularny wśród naszych rodaków jest np. swanson cytrynian magnezu), witaminę D, wapń oraz witaminy z grupy B . Przed zakupem tych środków zawsze jednak skonsultujmy się z lekarzem i dietetykiem, ewentualnie farmaceutą, aby wyeliminować ryzyko jakichkolwiek powikłań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najzdrowsze zamienniki cukru – czym go zastąpić?
Najzdrowsze zamienniki cukru – czym go zastąpić?
Cukier towarzyszy ludziom każdego dnia podczas spożywania przeróżnych posiłków. Zawarty jest on bowiem w wielu produktach. Można go też znaleźć […]
Polecamy