Skok spadochronowy – Jak i dlaczego? Tu znajdziesz odpowiedzi

Life & Style/Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Skok spadochronowy – Jak i dlaczego? Tu znajdziesz odpowiedzi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skok ze spadochronem (skydiving) to sport ekstremalny, który polega na skoku z wysokości przy użyciu spadochronu. Wielu ludzi co roku skacze ze spadochronem. Jest to bardzo popularny sport w każdej grupie wiekowej. Ale co sprawia, że skoki spadochronowe są tak atrakcyjne? Przekonaj się!

Jak wygląda spadochron?

Skok ze spadochronem odbywa się przy użyciu spadochronu, który jest czaszą z tkaniny lub innego elastycznego materiału zawieszoną za cztery rogi na metalowej ramie zwanej „parachute rig”. Osprzęt spadochronowy jest zwykle zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikowi manewrowanie czaszą ze względną łatwością, a jednocześnie zapewnić wystarczający opór, aby zapobiec jej odwróceniu lub zapadnięciu się. Najczęściej spotykane spadochrony sportowe mają kształt okrągły, ale sporadycznie stosuje się również spadochrony eliptyczne. W niektórych ekstremalnych akrobacjach spadochronowych, takich jak te wykonywane przez Deana Sayersa i Vince’a Reffeta, używane są czasze w kształcie kuli (zwane „doniczkami”).

Dlaczego ludzie skaczą ze spadochronem?

Ludzie uprawiają skydive z różnych powodów. Niektórzy lubią przypływ adrenaliny, który wiąże się z tym sportem, podczas gdy inni chcą doświadczyć uczucia latania jak ptak lub spadania w przestrzeni. Skoczkowie lubią również to, że skoki spadochronowe mogą być uprawiane przez osoby w każdym wieku; dzieci w wieku zaledwie pięciu lat z powodzeniem oddały swoje pierwsze skoki. Skok ze spadochronem może być również traktowany jako forma terapii i walki ze strachem. Jeśli chcesz skoczyć ze spadochronem, to wejdź na stronę: https://skydive.wroclaw.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie działy znajdują się w każdym przedsiębiorstwie?
Jakie działy znajdują się w każdym przedsiębiorstwie?
Przedsiębiorstwo jest dużą, złożoną organizacją, która posiada wiele działów. Działy te mają zazwyczaj wyspecjalizowane role lub funkcje, dzięki czemu firma […]
Polecamy