Co wpływa na koszt kursu na prawo jazdy?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Co wpływa na koszt kursu na prawo jazdy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu młodych ludzi marzy o posiadaniu własnych czterech kółek, czasem nieco starszych zmusza do tego np. atrakcyjna oferta pracy wymagająca posiadania prawa jazdy. Niezależnie od motywacji, kurs może nas słono kosztować. Jakie opłaty należy uiścić, aby zdobyć upragniony dokument? Dlaczego są one tak wysokie?

Nie tylko wykłady i jazdy

Każdy kursant obowiązkowo musi zaliczyć 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych. Cena wszystkich zajęć oscyluje w granicach 2000 zł. W tę cenę wliczone są także materiały otrzymywane na zajęcia, np. podręczniki czy testy. Zwykle im niższa cena, tym większe ryzyko, że szkoła będzie wymagała pokrycia kosztów materiałów z własnej kieszeni, dlatego należy wcześniej dokładnie sprawdzić ofertę. Przykład można zobaczyć na http://prymus-osk.pl/kurs-prawa-jazdy/. Wielu kursantów decyduje się także na dokupienie dodatkowych jazd, które są już płatne osobno.

Egzamin teoretyczny i praktyczny również jest płatny, a jego cena wynosi w sumie 170 zł. Warto zaznaczyć, że przed przystąpieniem do kursu wymagane jest wykonanie badań lekarskich, które mogą kosztować od 100 zł w górę. Wydanie dokumentu również wiąże się z kosztami – jest to 100,5 zł. Kurs, który organizuje dobra szkoła jazdy w Poznaniu wyniesie nas od 1700 zł do 2300 zł za podstawowy kurs. Czy warto? Na kursie prawa jazdy nie powinno się oszczędzać. To, w jaki sposób przygotujemy się do egzaminu, ma bezpośredni wpływ na to, czy damy radę go zdać za pierwszym podejściem. Dlatego często płacąc więcej, tak naprawdę oszczędzamy, bo nie musimy dopłacać za egzaminy powtórkowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Folia – charakterystyczne cechy i właściwości
Folia – charakterystyczne cechy i właściwości
Folia stretch to produkt o szerokim zastosowaniu. Korzysta się w niego w transporcie, gastronomii, sklepach, a także w domu. Dzięki […]
Polecamy