Home > Life & Style > Jak prać bieliznę?

Jak prać bieliznę?

Czystość bielizny jest kwestią nadrzędną – tylko odpowiednio traktowana garderoba zapewni bowiem odpowiednią higienę, w tym przypadku – miejsc intymnych. Jak prać więc majtki, biustonosze i inne elementy tego typu?

Pranie ręczne czy automatyczne?

By odpowiedzieć na to pytanie, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wyprodukowana została odzież, a także na obecność ewentualnych zdobień (szczególnie, jeśli chodzi o bieliznę damską). Wszelkiego rodzaju koronki są bowiem bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, tym samym warto postawić na opcję ręczną. Jak prać? Kluczowe jest użycie odpowiedniego, delikatnego, płynu, a także wody o odpowiedniej temperaturze.

Przy ubraniach bawełnianych, a także tych bez dodatkowych elementów (najczęściej, gdy w grę wchodzi bielizna męska) można postawić jednak na standardowe pranie w pralce. Istotny będzie tym samym wybór właściwego programu, a także detergentu – doskonale sprawdzi się płyn do tkanin, dodatkowo je zmiękczający. Ważna jest też temperatura – zbyt wysokie wartości spowodują bowiem rozciągnięcie materiałów. Za optymalne uważa się około 30 stopni Celsjusza (podobnie jak w przypadku prania ręcznego).

Sposób postępowania z bielizną po jej praniu, również wpływa na kondycję materiału. Najtrafniejszym rozwiązaniem będzie pozostawienie jej do samodzielnego wyschnięcia, by uniknąć niechcianych uszkodzeń, które mogą pojawić się przy stosowaniu automatycznej suszarki (w przypadku zdobionej bielizny istnieje ryzyko oderwania chociażby przywieszek).

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × dwa =