Odzież niezbędna w gastronomii

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Odzież niezbędna w gastronomii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby zatrudnione w branży gastronomicznej muszą się stosować do rozmaitych, często rygorystycznych przepisów z zakresu bezpieczeństwa. Jednym z nich jest konieczność noszenia odpowiedniego stroju. Powinien on być przede wszystkim idealnie dostosowany do zajmowanego stanowiska (a dokładnie warunków pracy), a także gwarantować w pełni higieniczne przygotowywanie lub podawanie potraw. Chodzi bowiem o to, aby do jedzenia nie przedostały się żadne niepożądane elementy – np. w postaci włosów.

Zdrowie i komfort klientów to priorytet

Do odzieży typowo gastronomicznej zaliczamy w pierwszej kolejności fartuchy, które są noszone zarówno przez osoby zajmujące się bezpośrednio obróbką produktów i przyrządzaniem dań, jak i kelnerów odpowiedzialnych za przenoszenie potraw z kuchni do stolików gości. Najlepiej sprawdzają się fartuchy wykonane z wytrzymałego materiału i utrzymane w stonowanej kolorystyce, takiej jak choćby biel czy czerń. W przypadku kelnerów niezbędne jest też posiadanie wygodnego t-shirta, koszuli lub koszulki polo (w zależności od charakteru lokalu) oraz spodni materiałowych bądź jeansowych o ciemnej barwie.

Z kolei głównemu kucharzowi sprawującemu pieczę nad przygotowywaniem jedzenia potrzebna jest szczególnie bluza szefa kuchni dopasowana do sylwetki – z funkcjonalnym zapięciem, kilkoma kieszeniami, firmowym logiem oraz imieniem i nazwiskiem. Od wszystkich osób wykonujących obowiązki w kuchni (obróbka warzyw i mięsa, gotowanie, smażenie itp.) wymagane jest natomiast noszenie jednorazowych rękawiczek, fartucha ochronnego i nakrycia głowy w formie furażerki albo wysokiej czapki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy istnieje prosty sposób, na nabycie floty pojazdów do swojej firmy?
Dynamiczny rozwój firmy bardzo często sprawia, że wcześniej czy później staje ona przed potrzebą zakupu kolejnych samochodów do posiadanej floty […]
Polecamy