Home > Zdrowie > Problemy skórne u dzieci – kiedy warto udać się do profesjonalisty?

Problemy skórne u dzieci – kiedy warto udać się do profesjonalisty?

Małe dzieci bardzo często zmagają się z rozmaitymi zmianami skórnymi, które powodują u nich zazwyczaj bolesne swędzenie oraz dyskomfort psychiczny. Wynika to z faktu, że posiadają delikatną i stosunkowo cienką skórę z niewystarczająco rozwiniętym płaszczem ochronnym (co przekłada się na skłonność do podrażnień i wykwitów). Niezależnie od rodzaju problemu optymalnym rozwiązaniem jest udanie się z pociechą do wykwalifikowanego lekarza. Jeśli interesuje nas prywatny dermatolog Bydgoszcz to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy takiego specjalistę. 

Nasilające się objawy to wyraźny sygnał do działania

W przypadku dzieci mamy najczęściej do czynienia z ospą wietrzną pochodzenia wirusowego (krostki o lekko różowawym bądź wyraźnie czerwonym odcieniu), różyczką w formie drobnych i gęsto rozsianych po ciele plamek, a także rumieniem nagłym charakteryzującym się gorączką oraz rozległą wysypką (określany jest potocznie „trzydniówką”). Na szczęście niepokojące zmiany po jakimś czasie przechodzą. Mimo to z powodu ich uciążliwego charakteru zaleca się wizytę u dermatologa, który udzieli wartościowych porad w zakresie prawidłowego postępowania i opcjonalnie przepisze właściwe środki farmakologiczne. Kolejna powszechna u najmłodszych dolegliwość skórna to potówka, objawiająca się nadmiernym poceniem (wynikającym z zatkanych gruczołów) i niewielkimi krostkami z białymi punkcikami w środku. Nie jest ona zbyt groźna, ale może prowadzić bezpośrednio do nadkażenia, a tym samym rozprzestrzenienia się wyprysków po całym ciele. Udanie się do gabinetu specjalisty stanowi zatem konieczność. Podobnie zresztą warto postąpić w razie pojawienia się u malucha atopowego zapalenia skóry (AZS) czy uczulenia o podłożu alergicznym.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =