Home > Biznes i marketing > Jak dbać o flotę pojazdów w swojej firmie aby nie uległa zniszczeniu?

Jak dbać o flotę pojazdów w swojej firmie aby nie uległa zniszczeniu?

Flota pojazdów filarem firmy

Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę transportową doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia floty pojazdów dla jego przedsiębiorstwa. Jest to podstawowe narzędzie pracy i to ona generuje przychody. Ważne jest zatem, aby pozostawała w dobrej kondycji i mogła pracować w miarę możliwości bezawaryjnie. Poniżej kilka podstawowych zasad dbania o pojazdy firmowe.

Flota jako wizytówka

Firmowe samochody mają zazwyczaj oznaczenia wskazujące na przedsiębiorstwo, z którego wyjechały. Są zatem swoistą jeżdżącą reklamą. Konieczne jest uczulenie kierowców na to, żeby auta nie były zabrudzone; żeby tablice rejestracyjne pozostawały czytelne, a wnętrza kabin nie były zaśmiecone.

Stan techniczny floty

Oprócz utrzymania czystości pojazdów, kierowcy powinni jako swój podstawowy obowiązek traktować kontrolę stanu żarówek, poziomów płynów eksploatacyjnych, poziom paliwa w baku oraz stan opon. Ponadto kierowca musi być odpowiednio przygotowany do drogi (wypoczęty, z odpowiednim zapasem czasu pracy itd.).

W dobrze zarządzanej flocie pojazdów powinny funkcjonować kontrole samochodów pozostających na placu oraz tych, które startują w trasę. Dobrze jest przy tym opracować i wdrożyć system motywacji i zachęt dla kierowców, którzy dzięki niemu będą chętniej dbali o stan pojazdów.

Kiedy pojawią się kłopoty…

Nie wszystkie usterki da się wyeliminować na placu, we własnym zakresie. Usunięcie niektórych trzeba powierzyć zewnętrznym serwisom, jak na przykład http://kadamtruckservice.pl. Takie firmy są odpowiednio wyposażone i posiadają doświadczenie w prowadzeniu napraw skrzyń biegów oraz silników, serwisów klimatyzacji, dokonywaniu okresowych przeglądów oraz drobnych napraw bieżących, a także w diagnostyce komputerowej. W zakres ich usług wchodzą również naprawy blacharskie i lakiernicze. Są one szczególnie potrzebne w przypadku konieczności usunięcia śladów kolizji oraz stłuczek.

Każdy pojazd zużywa się podczas eksploatacji. Jednak zachowanie podstawowych zasad w dbaniu o flotę oraz współpraca z dobrym serwisem z pewnością zaowocują dobrym stanem aut firmowych.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =