Jak dbać o flotę pojazdów w swojej firmie aby nie uległa zniszczeniu?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Jak dbać o flotę pojazdów w swojej firmie aby nie uległa zniszczeniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Flota pojazdów filarem firmy

Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę transportową doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia floty pojazdów dla jego przedsiębiorstwa. Jest to podstawowe narzędzie pracy i to ona generuje przychody. Ważne jest zatem, aby pozostawała w dobrej kondycji i mogła pracować w miarę możliwości bezawaryjnie. Poniżej kilka podstawowych zasad dbania o pojazdy firmowe.

Flota jako wizytówka

Firmowe samochody mają zazwyczaj oznaczenia wskazujące na przedsiębiorstwo, z którego wyjechały. Są zatem swoistą jeżdżącą reklamą. Konieczne jest uczulenie kierowców na to, żeby auta nie były zabrudzone; żeby tablice rejestracyjne pozostawały czytelne, a wnętrza kabin nie były zaśmiecone.

Stan techniczny floty

Oprócz utrzymania czystości pojazdów, kierowcy powinni jako swój podstawowy obowiązek traktować kontrolę stanu żarówek, poziomów płynów eksploatacyjnych, poziom paliwa w baku oraz stan opon. Ponadto kierowca musi być odpowiednio przygotowany do drogi (wypoczęty, z odpowiednim zapasem czasu pracy itd.).

W dobrze zarządzanej flocie pojazdów powinny funkcjonować kontrole samochodów pozostających na placu oraz tych, które startują w trasę. Dobrze jest przy tym opracować i wdrożyć system motywacji i zachęt dla kierowców, którzy dzięki niemu będą chętniej dbali o stan pojazdów.

Kiedy pojawią się kłopoty…

Nie wszystkie usterki da się wyeliminować na placu, we własnym zakresie. Usunięcie niektórych trzeba powierzyć zewnętrznym serwisom, jak na przykład http://kadamtruckservice.pl. Takie firmy są odpowiednio wyposażone i posiadają doświadczenie w prowadzeniu napraw skrzyń biegów oraz silników, serwisów klimatyzacji, dokonywaniu okresowych przeglądów oraz drobnych napraw bieżących, a także w diagnostyce komputerowej. W zakres ich usług wchodzą również naprawy blacharskie i lakiernicze. Są one szczególnie potrzebne w przypadku konieczności usunięcia śladów kolizji oraz stłuczek.

Każdy pojazd zużywa się podczas eksploatacji. Jednak zachowanie podstawowych zasad w dbaniu o flotę oraz współpraca z dobrym serwisem z pewnością zaowocują dobrym stanem aut firmowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W którym miesiącu najlepiej brać ślub?
W którym miesiącu najlepiej brać ślub?
W Polsce utrzymuje się przesąd, że ślub może odbyć się wyłącznie w miesiącach z literą r w nazwie. Ten niewielki […]
Polecamy